Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Zarasų rajono rekordininkas – 1 680 pakelių nelegalių cigarečių turėjęs vyras

Rūkalai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: rūkalai
Šaltinis: 15min
0
A A

Utenos apskrities VPK Zarasų rajono policijos komisariato policininkai uoliai kovoja su šešėlinės ekonomikos veikėjais. Pasiekta šiokių tokių rezultatų.

Jau daugelį metų didele mūsų valstybės problema išlieka „šešėliniai“ ekonomikos procesai: nelegali prekyba alkoholio produktais, daug kur klestinti įvairių akcizais apmokestinamų prekių nelegali apyvarta (prekyba tabako gaminiais ir kuro produktais).

Su šia problema šalyje kovoja daug institucijų, tačiau vienas iš pagrindinių vaidmenų tenka policijai. Pagal Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato turimą informaciją, Zarasų rajone, taip pat yra tokių nelegalios prekybos vietų. Su tuo aktyviai kovoja kriminalinės ir viešosios policijos pareigūnai, neretai dirbdami ir nakties metu bei viršvalandinį darbą, organizuodami įvairias prevencines priemones ir operacijas. Gauta informacija yra nuolat tikrinama, kaupiama, analizuojama, o nustačius pažeidimus, realizuojamos nelegalios apyvartos prekės, konfiskuojamos ir asmenys, padarę nusižengimus, traukiami administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn.

Nuo šių metų pradžios Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnai jau surašė 57 administracinių teisės pažeidimų protokolus dėl pažeidimų, susijusių su nelegalia akcizais apmokestinamų prekių apyvarta. Daugiausia administracinių teisės pažeidimų protokolų surašyta už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką, surašyti 27 protokolai. Už prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimus surašyta 16 protokolų. Už naftos produktų gabenimo ir laikymo taisyklių pažeidimus – 9 protokolai. Už naminės degtinės, brogos ir kitų nedenatūruotų etilo alkoholio produktų laikymą gabenimą ir realizavimą surašyti 3 protokolai.

Tai, kad Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnai nuolat aktyviai dirba šioje srityje, rodo ir iš nelegalios apyvartos išimti prekių kiekiai. Per 2014 m. 9 mėnesius išimti 4 484 pakeliai tabako gaminių, 20 litrų alkoholio produktų ir 1 485 litrai naftos produktų (dyzelinio kuro).

Didžiausias šiemet vienu metu gabentas ir policijos pareigūnų sulaikytas nelegalių tabako gaminių kiekis siekia 1 680 pakelių. Rokiškio rajono gyventojui, gim. 1957 m., už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką (Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 163(2) str. 4 d.) gresia bauda nuo dešimties tūkstančių iki dvidešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu, nutarimas šiuo metu apskųstas.

1 240 pakelių cigarečių gabeno Latvijos Respublikos pilietė, gim. 1963 m., jai taikyta administracinė atsakomybė.

Didžiausias šiemet policijos Patrulių būrio pareigūnų užfiksuotas naftos produktų gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką kiekis siekė 765 litrus, administracinių teisės pažeidimų protokolas surašytas Švenčionių rajono, Pabradės seniūnijos gyventojui, gim. 1960 m., pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 171(2) str. 1 d., numatyta bauda nuo vieno tūkstančio iki dvidešimties tūkstančių litų, nutarimo priėmimui administracinė medžiaga bus išsiųsta į teismą.

Vienas Zarasų gyventojas šiemet jau yra nubaustas 1000 litų bauda su neteisėtai turėtų prekių konfiskavimu. Iki tol šis pilietis buvo baustas 5 kartus už akcizais apmokestinamų prekių laikymą ir pardavimą.

Nelieka pareigūnų pamirštos vietos, kuriose vyksta nelegali prekyba akcizų apmokestinamomis prekėmis, jos nuolat yra stebimos ir kontroliuojamos.

Kai kurių nelegalių prekybos vietų savininkai yra patraukti administracinėn atsakomybėn ir ne po vieną kartą. Pavyzdžiui, vienas Zarasų gyventojas šiemet jau yra nubaustas 1 000 litų bauda su neteisėtai turėtų prekių konfiskavimu. Iki tol šis pilietis buvo baustas 5 kartus už akcizais apmokestinamų prekių laikymą ir pardavimą.

Surinkus administracinę medžiagą moters, gim. 1959 m., atžvilgiu, Zarasų rajono apylinkės teismas administracinę bylą nutraukė, tačiau anksčiau pilietė buvo bausta 5 kartus, taip pat už akcizais apmokestinamų prekių laikymą ir pardavimą. Vyriškiui, gim. 1954 m., administracinių teisės pažeidimų protokolas surašytas pagal LR ATPK 163(2) str. 6 d., nutarimo priėmimui administracinė medžiaga išsiųsta į teismą. Anksčiau šis pilietis 3 kartus buvo baustas už tą patį pažeidimą.

Taip pat pvz. Smalvų k. (Zarasų r.) gyventoja, gim. 1950 m., šiemet jau yra nubausta 1 100 litų bauda su neteisėtai turėtų prekių konfiskavimu. Prieš tai pilietė buvo bausta 3 kartus. Dar viena moteris, gim. 1954 m., jau net 10 kartų buvo bausta už akcizais apmokestinamų prekių laikymą ir pardavinėjimą.

Pareigūnai nuolat nustato pažeidimus, baudžia nelegalia prekyba užsiimančius asmenis, pradeda ikiteisminius tyrimus. Tačiau šia veikla užsiimantys asmenys nuolat bando išvengti atsakomybės. Džiugu, kad žmonių suvokimas auga ir atsiranda vis daugiau pilietiškų visuomenės narių, kurie netoleruoja nelegalios prekybos ir praneša apie jos buvimą. Jeigu mes galvojame, kad nusipirkę nelegalų pakelį cigarečių ar įsigiję „naminukės“ save palepiname ir sutaupome, deja tokia nuomonė yra klaidinga, iš tiesų mes apvagiame valstybę ir pačius save.

Pareigūnai raginamapie vietas, kuriose prekiaujama akcizais apmokestinamomis prekėmis, apie asmenis, užsiimančius tokia neteisėta veikla, pranešti bendruoju  pagalbos telefonu 112, taip pat informaciją galite talpinti anoniminėse dėžutėse, kurios yra įrengtos kiekvienoje seniūnijoje ir Zarasų rajono policijos komisariate, anoniminiu Utenos apskrities policijos pasitikėjimo telefonu 8 800 20 112 bei internetiniame tinklalapyje www.beseselio.lt.

Policija dėkoja visiems, kurie jau suteikė vertingos informacijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min