TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Zarasuose demaskuotų Daugpilio plėšikų bylą prokuroras perdavė teismui per savaitę

Temidė
BFL nuotr. / Temidė
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroras Andriejus Melkovas kreipėsi į teisėją prašydamas pagreitinto proceso tvarka nuteisti praėjusį trečiadienį Zarasuose suimtą penkių plėšikų grupę iš Daugpilio.

Kaip praneša Panevėžio apygardos prokuratūra, per savaitę prokuroro perduotą nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą Zarasų rajono apylinkės teismas, patenkinęs prokuroro pareiškimą, ėmėsi nagrinėti tą pačią dieną.

Valstybinio kaltintojo prokuroro Andriejaus Melkovo pozicija principinga – prašoma visiems svetimo turto pagrobimu kaltinamiems asmenims skirti griežtas penkerių metų laisvės atėmimo bausmes.

„Per valandą į tris butus įsibrovusi penkių svetimo turto grobstytojų grupė, ne pirmą kartą atvykusi į Zarasus iš kaimyninės šalies miesto, buvo sulaikyta tą pačią dieną, kai buvo padarytos nusikalstamos veikos. Paaiškėjo, kad dėl vieno sulaikytųjų Latvijos teisėsaugos pareigūnai yra paskelbę oficialią paiešką.  Svetimo turto pagrobimu įtariamų asmenų grupės nusikalstamas veikas pavyko ištirti taip pat per trumpą laiką – per septynias darbo dienas, todėl prašoma teismo nagrinėti šią nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka ir paskirti baudžiamojo įstatymo numatytas griežtas laisvės atėmimo bausmes“, – teigia ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir jį organizavęs bei kontroliavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroras Andriejus Melkovas, dirbantis Zarasuose.

Daugpilio miesto anksčiau teisti penki gyventojai – 31 metų V. O., 24 metų D. O., 29 metų V. G., 23 metų V. K. ir 23 metų O. O. , tarp kurių yra giminystės ryšiais susietų asmenų – du broliai ir dėdė, kaltinami svetimo turto pagrobimu.

Ikiteisminį tyrimą atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo, jį organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroras, dirbantis Zarasuose.

Įtariamiesiems – penkiems Latvijos Respublikos piliečiams lapkričio 7 d. buvo paskirtos dviejų mėnesių kardomosios priemonės – suėmimai.

Už svetimo turto pagrobimą įsibrovus į patalpas baudžiama laisvės atėmimu iki šešerių metų, už didelės vertės turto pagrobimą su organizuota bendrininkų grupe – iki aštuonerių metų.

Baudžiamojo proceso įstatymai prokurorui suteikia teisę nuspręsti, ar galima užbaigti bylą teismo baudžiamuoju įsakymu arba pagreitinto proceso tvarka, tokie procesai yra žymiai greitesni ir taupesni.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai šiemet per 9 mėnesius nagrinėti teismui perdavė  3510 ištirtų nusikalstamų veikų, su prašymais nagrinėti baudžiamąsias bylas pagreitintu procesu į teismą kreipėsi 312 kartų, pripažinti asmenis kaltais teismo baudžiamuoju įsakymu prašė 857 kartų, t. y. nukentėjusieji nuo plėšikų ar sukčiautojų kur kas dažniau – kartais per keletą dienų sulaukia baudžiamojo proceso rezultatų ir nusikaltusių asmenų nubaudimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min