Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žavią praktikantę vogtais daiktais lepinęs policininkas išgirdo teismo nuosprendį

Pora
T. Urbelionio BFL nuotr. / Pora
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuteisti buvę Vilniaus policijos kriminalistai Kęstutis Staneliūnas ir Mindaugas Paulauskas.

Žaislinis sraigtasparnis, medinis dramblys, Karlsonas–žadintuvas. Tokius daiktus iš parduotuvių nugvelbęs nusikaltėlis iš karto juos parduodavo vagis turėjusiam gaudyti Vilniaus kriminalistui. Pigiau apsirengti ir palepinti patikusią praktikantę dovanomis norėjęs Vilniaus 1-ojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrėjas Kęstutis Staneliūnas po išparduotuves nevaikščiojo, praėjusį kovą rašė dienraštis „Lietuvos rytas“

Prekės jam būdavo atvežamos į sutartą vietą. Policininkui tarnavo anksčiau už vagystes teistas ir iš pataisos namų į laisvę sugrįžęs 46 metų Artūras Pagosianas.

Daugiausiai vogtų daiktų per kratą buvo rasta bute, kuriame gyveno tuo metu Vilniaus 1-ajame policijos komisariate praktiką atliekanti studentė Marija Adomavičiūtė.

Kartu su K.Staneliūnu į teisiamųjų suolą sėdo ir buvęs jo bendradarbis Mindaugas Paulauskas – dėl kyšininkavimo.

Liepos 5-osios rytą abu pareigūnai pagaliau išgirdo teismo nuosprendį.

M.Paulauskas pripažintas kaltu ir jam uždrausta trejus metus dirbti valstybės tarnyboje.

K.Staneliūnui teismas skyrė 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams. Be to, ekspolicininkui skirta 2 600 litų bauda.

Maža to, K.Staneliūnas įpareigotas per metus atlyginti jo nusikaltimais padarytą turtinę žalą.

Nuteistajam skirtas ir teismo apribojimas – ilgiau nei 7 dienom neišvykti iš gyvenamosios vietos.

K.Staneliūnas kai kuriuose epizoduose, susijusiuose su sukčiavimu, išteisintas, nes jo pirktų vogtų prekių vertė neviršijo 1 MGL. Jei daikto kaina nesiekia 130 litų, baudžiamoji atsakomybė nenumatoma, asmuo turėjo būti traukiamas administracinėn atsakomybėn.

Po nuosprendžio – privilegija

Šiandienis Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo teisėjo Roberto Rainio nuosprendis dar neįsiteisėjo, jis per 20 dienų gali būti apskųstas aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui.

Nuosprendį išklausę kaltinamieji po posėdžio savo planų nekomentavo, teismo darbuotojai sudarė sąlygas K.Staneliūnui išeiti iš salės per tarnybines teismo patalpas, taip jis išvengė žurnalistų dėmesio.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Mindaugas Paulauskas
Mindaugas Paulauskas

Bylą kuravęs prokuroras Paulius Jablonskas buvo prašęs teismo skirti laisvės atėmimo bausmę (jos vykdymą atidedant) ir M.Paulauskui. K.Staneliūnui prokuratūros atstovas siekė realaus laisvės atėmimo.

Tačiau antradienį po posėdžio P.Jablonskas neatmetė galimybės, kad išstudijavęs teismo motyvus pakeis nuomonę ir bausmių griežtinti neprašys.

Tarnybinis reketas

Epizode dėl kyšininkavimo abu ekspolicininkai šioje byloje nuteisti už tai, kad 2009 metų balandį pradėję tyrimą dėl sukčiavimo, kur nukentėjusiuoju buvo K.Staneliūno sugyventinės giminaitis, patys ėmė „išmušinėti“ skolą.

Nukentėjusysis prašė policininkų pagalbos, nes vienai firmai avansu buvo sumokėjęs 7010 litų už statybines medžiagas.

M.Paulauskas su K.Staneliūnu išsikvietė skolininką ir pasiūlė sąlygą: nutrauksime ikiteisminį tyrimą, jei duosi 10 tūkstančių litų.

7010 litų pareigūnai grąžino nukentėjusiajam, o likusius 2990 litų, bylos duomenimis, pasidalijo.

Praktikantė nusivylė

Ekspolicininko simpatijai skirtas prekes ilgapirštis A.Pagosianas nešdavo iš prekybos centrų „Akropolis” ir „Panorama”.

K.Staneliūnas savojo „tiekėjo“ pinigais nelepindavo, dažniausiai duodavo po 20 litų, jei daiktas brangesnis – trečdalį kainos.

Nusikalstamu būdu gautų prekių sąrašas įspūdingas: sraigtasparnis ir automobilis (žaisliniai), moteriški (deja, praktikantei jie buvo per maži) ir vyriški džinsai, laikrodžiai, „Crocs“ šlepetės, maisto papildai, medinė dramblio statulėlė ir netgi kelios knygos (kambarinių gėlių bei klausimų ir atsakymų enciklopedijos).

Kai sužinojo, kad buvo lepinama vogtais daiktais, praktikantė su policininku bendrauti nebenorėjo.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Kęstutis Staneliūnas
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Teismo darbuotojai sudarė sąlygas K.Staneliūnui išeiti iš salės kartu su prokuroru per tarnybines teismo patalpas, taip jis išvengė žurnalistų dėmesio.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min