TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemaitijos paukštyne pagauti nelegaliai dirbę krovikai

Vištos
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vištos
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, patikrinusi anoniminį pranešimą, Telšių apskrityje veikiančiame paukštyno komplekse aptiko 8 be jokių sutarčių dirbančius asmenis. Paukštynas nelegalus samdė „sezoniniam“ darbui – transportuojamiems paukščiams perkrauti. Įmonės vadovui dėl nelegalių darbuotojų teks aiškintis teisme, jam gresia ir solidi bauda.

Kartu su Telšių apskrities VPK pareigūnais į įmonę atvykę mokesčių inspekcijos darbuotojai pateko į patį darbų įkarštį. Paukštyno teritorijoje nuo paryčių tądien darbavęsi žmonės jau buvo spėję į vilkikus perkrauti apie keliolika tūkstančių narvų su dedeklėmis, išvežimui buvo rengiama trečia partija paukščių.

Krovimo darbais iš viso užsiėmė 10 žmonių, iš kurių tik 2 buvo oficialiai įdarbinti, kiti raštu patvirtino nelegaliai, t.y., be darbo sutarčių, dirbantys nebe pirmą dieną. Jų teigimu, darbą šiuo metu susirasti sunku, todėl bendrovės pasiūlytos sąlygos juos tenkino.

Savaitės darbams pasamdyti žmonės teigė, jog dėl darbo jie susitarė su krovimo darbams vadovavusiu operatoriumi. Darbuotojus šiam darbui jis rinko su vadovų žinia, juos aprūpino būtinomis darbo priemonėmis ir suderėjo dėl atlygio – už darbo dieną paukštyne žadėta mokėti po 50 litų kiekvienam.

Krovimo darbais iš viso užsiėmė 10 žmonių, iš kurių tik 2 buvo oficialiai įdarbinti, kiti raštu patvirtino nelegaliai, t.y., be darbo sutarčių, dirbantys nebe pirmą dieną.

Atlygį, pasak operatoriaus paaiškinimo, darbuotojai turėjo gauti atlikę visus numatytus darbus.

Apie tokią situaciją įmonėje kalbant su paukštyno vadovu, šis teisinosi šiose pareigose dirbantis trumpiau nei mėnesį, o su darbuotojais sutartys nebuvo sudarytos dėl laiko stokos. 

„Pelningai dirbančioje ir milijonines apyvartas turinčioje bendrovėje buvo toleruojamas nelegalus darbas, nors ir žinota, kokia atsakomybė tenka už tokius veiksmus bei kaip tai gali pakenkti įmonės reputacijai.

Teismo sprendimu, už kiekvieną nelegalų darbuotoją vadovui gali būti skirta nuo 3 iki 10 tūkst. litų bauda“, – sakė Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Okuličienė, akcentavusi, kad sutikdami dirbti neoficialiai rizikuoja ir patys darbuotojai, kurie negauna socialinių garantijų, pvz., nutikus nelaimingam atsitikimui darbe negali tikėtis jokių kompensacijų, o ligos atveju – nedarbingumo pažymėjimo.

Pastarąjį kartą Klaipėdos AVMI viename Tauragės apskrities žemės ūkio kooperatyve nustačius 23 be jokių sutarčių dirbančius asmenis, Tauragės rajono apylinkės teismas bendrovės vadovą pripažino kaltu nelegaliai įdarbinus darbininkus burokų derliui nuimti ir nubaudė jį 69 tūkst. litų bauda. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min