Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 20d. 20:43

Zenkevičiaus byloje – dar vienas atidėtas posėdis

Šiandien teisme S.Zenkevičius pareiškė pakeitęs tautybę: buvo lenkas, tapo lietuvis
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr. / Šiandien teisme S.Zenkevičius pareiškė pakeitęs tautybę: buvo lenkas, tapo lietuvis.

Daug žmonių ir firmų apgavęs serijinis Vilniaus sukčius tebelaikomas Lukiškėse, tačiau teismuose jo reikalai juda vėžlio tempu.

„Kad ir kaip būtų gaila, bylos nagrinėjimą teks atidėti“, – antradienį atsiduso sostinės 2-osios apylinkės teismo teisėja Jolanta Čepukėnienė, nagrinėjanti vilniečio Stanislavo Zenkevičiaus bylą dėl turto pasisavinimo.

15min.lt jau ne sykį pasakojo apie šį 25 metų veikėją, apsukusį aplink pirštą būrį artimų, pažįstamų ir nepažįstamų žmonių, taip pat keletą firmų. S.Zenkevičius taip pat jau spėjo pagarsėti ir sugebėjimu kaišioti pagalius į teismo ratus.

Pernai gruodį turėjusį įvykti posėdį teisėja J.Čepukėnienė buvo priversta atidėti, nes S.Zenkevičius ėmė aiškinti, jog kažkur dingo advokatas, kurį jo tėvai buvo pažadėję pasamdyti. Valstybės suteikto gynėjo vilnietis atsisakė.

Turgus dėl advokato

Antradienio posėdyje nebepasirodė nei valdiškas, nei privatus advokatas. „Aš nežinojau, kada bus tiksliai posėdis... Galvojau, kad tėvai pasamdys advokatą...“, – nerišliai aiškino šiaip iškalba garsėjantis teisiamasis.

Teismui pasitikslinus, ar nuo paskutinio posėdžio S.Zenkevičius neturėjo pasimatymo su tėvais ir negalėjo susitarti dėl advokato, vaikinas pagaliau pripažino: „Sutarėm taip, kad nereikia to advokato, nebūtina čia samdyti“.

Teismas buvo įstumtas į aklavietę. Pagal galiojančius įstatymus teisiamąjį palikti be advokato tokioje byloje draudžiama.

Posėdis vėl atidėtas, teismas vėl kvies tą patį valdišką advokatą, kurio S.Zenkevičius pernai buvo atsisakęs.

Beje, šiandien teisme S.Zenkevičius staiga pakeitė savo tautybę – jis prisistatė lietuviu, nors pernai teismui sakė esąs lenkas.

Griežtą bausmę apskundė

Teisėja J.Čepukėnienė pernai iš dalies buvo suinteresuota atidėlioti S.Zenkevičiaus reikalus, nes jis buvo teisiamas ir kitoje byloje. Žinant jam skirtą bausmę, teismui būtų geriau matyti, kaip S.Zenkevičių bausti už kitus nusikaltimus.

Tačiau S.Zenkevičius Vilniaus 3-iosios apylinkės teismo sprendimą skirti jam ketverius metus nelaisvės jau spėjo apskųsti Apeliaciniam teismui, tad nutartis kol kas yra neįsiteisėjusi.

Apeliaciniame teisme S.Zenkevičiaus skundas bus nagrinėjamas vasario 12 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min