Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiauraus prievartos akto vykdytojas teismo prašė dar labiau švelninti jam skirtą nedidelę bausmę

Prieš nutarties paskelbimą Apeliaciniame teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Prieš nutarties paskelbimą Apeliaciniame teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas (LApT) atmetė nepilnamečio žagintojo skundą dėl skirtos 4 metų laisvės atėmimo bausmės.

Nepilnamečiui mažametės žagintojui, kuriam už dalyvavimą siaubingoje egzekucijoje grėsė iki 10 metų nelaisvės, net skirta vos 4 metų laisvės atėmimo bausmė pasirodė per didelė.

Prašydamas bausmę dar labiau švelninti, jaunasis nusikaltėlis su advokato pagalba kreipėsi į Apeliacinį teismą.

Kaip rašė 15min.lt, siaubingi įvykiai liūdnai pagarsėjusį Vilniaus rajono Didžiasalio kaimą (Vilniaus r.) sukrėtė 2010-ųjų balandį. 15-metė per savo gimtadienį, būdama neblaivi, nutarė atkeršyti mažametei už tai, neva ši su buvusiu jos draugu turėjo intymių santykių. Vėliau medikai patvirtino, kad jokių lytinių santykių mergaitė iki išžaginimo nebuvo turėjusi.

Bylos duomenimis, būtent 15-metė sukurstė šį nežmonišką išpuolį, nes siekė atkeršyti ir pamokyti mažametę „priešininkę“. Už tai, kad išžagins vaiką, kurstytoja 17 metų vaikinui pažadėjo atiduoti mobilųjį, egzekucijos metu atimtą iš aukos.

Vilniaus apygardos teismas, neviešuose posėdžiuose išnagrinėjęs po baisaus nusikaltimo Didžiasalio kaime dviem paaugliams iškeltą baudžiamąją bylą, paskelbė, kad nepilnametis žagintojas už grotų praleis 4 metus. Šį siaubingą nusikaltimą sukursčiusiai ir padėjusiai įvykdyti 15-metei skirtina 3,5 laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Kurstytoja ir jos gynėjai negriežto nuosprendžio neskundė, tuo tarpu 17-metis pasinaudojo galimybe pateikti apeliacinį skundą LApT.

Ketvirtadienį bylą išnagrinėjusi Apeliacinio teismo teisėjų kolegija, kurią sudaro Regina Gaudutienė (pirmininkė, pranešėja), Violeta Ražinskaitė ir Albinas Bielskis, paskelbė, jog skundas atmetamas.

„Kolegija nerado pagrindo dar labiau švelninti bausmės“, – pažymėjo kolegijos vadovė R.Gaudutienė. LApT nutartis įsiteisėjo nuo jos paskelbimo.

Kaip skelbta anksčiau, bylą nagrinėjant pirmosios instancijos teisme prokuratūros atstovas Liutauras Rudzevičius buvo išreiškęs poziciją, kad ligšiol tris kartus už vagystes teistas 17-metis ir 15-metė jo bendrininkė nusipelnė vienodų bausmių: realaus 4 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo.

Už padarytą sunkų nusikaltimą 17-mečiui formaliai grėsė iki 10 metų nelaisvės nepilnamečių kolonijoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min