Dabar populiaru
15min be reklamos
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2021 balandžio 22d. 17:25

Žiaurumu persmelkta byla: atėmė vyro gyvybę iš neapykantos dėl jo seksualinės orientacijos

Protesto akcija, siekiant paraginti policiją geriau tirti neapykantos nusikaltimus
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija: 2018 m. protesto akcija, kuria siekia paraginti policiją geriau tirti įvairius neapykantos nusikaltimus.

Pradedama nagrinėti itin žiaurios žmogžudystės byla: teismas Šiauliuose bus neviešas.

Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija neviešame teisiamajame posėdyje numato pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Kauno apskrityje gyvenantys E. D. ir 16-metis vaikinas kaltinami itin žiauriu žmogaus nužudymu siekiant išreikšti neapykantą dėl seksualinės orientacijos. Pirmasis teisiamasis posėdis numatytas gegužės mėnesio pabaigoje.

Bylos duomenimis, šis itin žiaurus nusikaltimas padarytas praėjusiųjų metų rugsėjo 21-osios naktį vienoje Raseinių rajone esančioje gyvenvietėje. Egzekucija surengta aukos namuose.

Egzekucija – apsvaigus nuo alkoholio

Kaip nurodoma kaltinamajame akte, E. D. ir šešiolikmetis vaikinas, būdami apsvaigę nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų, išgertuvių metu kilus konfliktui su namų šeimininku, bendrais veiksmais tyčia panaudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusįjį. Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, jaunam vyrui buvo suduota ne mažiau kaip 30 smūgių, iš kurių ne mažiau kaip 8 kartus į galvą, 10 smūgių į krūtinės ir pilvo sritis, 12 kartų smogta į kitas kūno vietas.

Auka buvo mušama kumščiais, puodu, kėde, keptuve.

Auka buvo mušama kumščiais, puodu, kėde. Į nukentėjusiojo galvą buvo smogta ir keptuve, kuri po kelių smūgių deformavosi. Byloje surinkta duomenų, jog per egzekuciją E. D. tingėjo eiti į lauką, todėl nusišlapino į indą. Vėliau šlapimą išpylė nukentėjusiajam ant galvos, taip norėdamas auką atgaivinti.

Byloje taip pat surinkta duomenų, kad lemtingąją naktį namo šeimininkui kietu buku daiktu išangę sužaloti galėjo šešiolikmetis.

Prasiblaivęs susizgribo šauktis pagalbos

Rugsėjo 21-sios rytą nukentėjusysis buvo išvežtas į Kauno klinikas, tačiau jo gyvybės medikams išgelbėti nepavyko, vyras po kelių dienų nuo patirtų traumų, komplikacijų mirė.

Egzekucija aukos namuose tęsėsi keletą valandų, per tą laiką vyrai vartojo alkoholį.

Kaltinamieji neneigė, jog alaus išgėrė nemažai. E. D. per ikiteisminį tyrimą kaltę pripažino, tačiau kaip ir šešiolikmetis, jis neigė, jog vartojo narkotikus. Nepilnametis savo kaltę pripažino iš dalies. Abu neneigė įvykio aplinkybių, tačiau veiksmų chronologijos, nusikaltimo detalių teigė negali prisiminti, nes įvykio metu buvo neblaivūs. E. D. sakė, jog rytą pabudęs pamatė smarkiai sumuštą nukentėjusįjį, net kvietęs greitosios medicinos pagalbą.

Kaltinamieji patvirtino, jog yra girdėję apie nukentėjusiojo seksualinę orientaciją.

Kaltinamieji posėdžio laukia už grotų

Šiandien teismas išnagrinėjo valstybės kaltintojo prašymus pratęsti kaltinamiesiems kardomąją priemonę – suėmimą, kiekvienam. Teismas prokurorės prašymus patenkino, pažymima Šiaulių apygardos teismo ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Teismo nutartimi E. D. suėmimo terminas pratęstas 3 mėnesiams, šešiolikmečiui – 2 mėnesiams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 13

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min