Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 25d. 20:14

Žiežmariškio su „Opel Astra“ gaudynės: 130 km/val. greitis ir kova už būvį pervažiavus „ežius“

Gaudynių akimirka
Kadras iš filmuotos medžiagos / Gaudynių pradžios akimirka: pareigūnai žaibiškai įvertino situaciją ir šoko į tarnybinį automobilį

Įspūdingomis gaudynėmis artėjantį savaitgalį pasitiko Alytaus apskrities policijos pareigūnai. Po įnirtingos kovos bėglį galiausiai sučiupusius policininkus labiausiai nustebino tai, ką parodė alkoholio matuoklis – jo ekrane įsižiebė vien nuliai.

Prasidėjus rugsėjo 25-ajai, apie 2.27 val., Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK) gautas pranešimas, kad degalinėje, esančioje Varėnos r., Merkinėje, užsipylęs degalų ir nesusimokėjęs, Druskininkų kryptimi nuvažiavo juodos spalvos automobilis.

Policijos budėtojas informaciją perdavė arčiausiai patruliuojančiam ekipažui.

Po keliolikos minučių juodos spalvos automobilis „Opel Astra“ buvo sustabdytas Druskininkuose, išvažiuojantis iš miesto. Policijos patruliui priėjus prie automobilio, prisistačius ir paprašius pateikti dokumentus, vairuotojas staiga ėmė važiuoti Varėnos rajono link.

Patruliai bėglį ėmė persekioti įjungę specialiuosius garso ir šviesos signalus ir reikalaudami sustoti šalikelėje. Į gaudynes įsijungė Alytaus ir Varėnos patrulių ekipažai. Gaudynės tęsėsi apie 50 km.

VIDEO: „Opel Astra“ vairuotojo gaudynės

Įtariamasis pažeidėjas važiavo apie 130 km/val. greičiu, manevravo pavojingai, trukdė pareigūnams jį aplenkti ir tikrai neketino paklusti pareigūnų reikalavimams sustoti.

Pervažiavęs „ežį“ bėglys pradūrė visus keturis savo automobilio ratus. Tačiau, atrodo, ir tai vyro nesustabdė, jis toliau spruko nuo pareigūnų.

Persekiojimo metu du kartus bėglį stabdyti mėginta pasinaudojant automobilių priverstinio sustabdymo priemonėmis (specialūs gerai matomi įrenginiai su įmontuotais tuščiaviduriais dygliais, pasiliekančiais automobilio padangoje), liaudyje vadinamais „ežiais“. Pirmąją kliūtį kelyje „Opel Astra“ vairuotojui pavyko apvažiuoti, antrasis kartas buvo sėkmingas pareigūnams, pervažiavęs kliūtį bėglys pradūrė visus keturis automobilio ratus. Tačiau, atrodo, ir tai vyro nesustabdė, jis spruko nuo pareigūnų tolyn, bet kiaurais ratais nuvažiuoti toli nepavyko. Vairuotojas automobilio nesuvaldė ir nuvažiavęs į griovį atsitrenkė į kelio ženklą. Bet ir čia bėglys nepasidavė, o vikriai pasislėpė tamsioje miško tankmėje.

Šeši Alytaus, Druskininkų ir Varėnos pareigūnai tamsiame miške ieškojo geranoriškai nenorėjusio pasiduoti pažeidėjo.

Po 15 minučių, beveik už 1,5 kilometro, automobilio vairuotojas buvo sulaikytas. Sulaikomas vyriškis fiziškai priešinosi pareigūnams, jo atžvilgiu buvo panaudos specialiosios priemonės: elektroimpulsinis prietaisas „Taser“, antrankiai bei kovinių imtynių veiksmai.

Sulaikius vyriškį paaiškėjo, kad tai 26-erių metų Kaišiadorių r., Žiežmarių gyventojas. Alkoholio matuoklio pagalba jam nustatytas 0,00 prom. girtumas, tiksliau – absoliutus blaivumas.

Įsitikinus, kad sulaikytasis blaivus, kilo įtarimas, ar vyriškis nėra apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, nes jo elgesys buvo nekoordinuotas, jis nesiorientavo aplinkoje, nesuvokė savo veiksmų ir savo poelgio paaiškinti negalėjo. Dėl įtariamo apsvaigimo žiežmariškis pristatytas į Varėnos ligoninę, pasakojama penktadienį Alytaus apskrities VPK atstovų paviešintame pranešime.

Šio naktinio pasivažinėjimo ir gaudynių „organizatoriaus“ laukia administracinė atsakomybė už daug šiurkščių KET pažeidimų, vagystę degalinėje (užsipylė 21 litrą dyzelino), teisėtų policijos reikalavimų nevykdymą ir pasipriešinimą policijos pareigūnams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min