Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žinomas lenktynininkas Alvydas Albrechtas nuteistas už tai, kad 1995 m. nužudė verslininką Rimantą Grainį

Alvydas Albrechtas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Alvydas Albrechtas
Šaltinis: 15min
0
A A

Apeliacinis teismas Alvydą Albrechtą siunčia į pataisos namus.

Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2006 m. balandžio 25 d. nuosprendį ir Alvydą Albrechtą (gim. 1962 m.), kuris buvo kaltinamas, kad 1995 m. nužudė verslininką Rimantą Grainį penkeriems metams siunčia į pataisos namus.

Teismas perkvalifikavo A.Albrechto veiką iš senojo Baudžiamojo kodekso į naujojo Baudžiamojo kodekso str., numatantį baudžiamąją atsakomybę už nužudymą dėl savanaudiškų paskatų. Šito prašė ir byloje apeliacinį skundą pateikęs prokuroras.

Dalį bausmės A.Albrechtas yra atlikęs – į paskirtos 5 metų bausmės laiką bus įskaičiuotas dvejų metų terminas, kurį jis praleido suimtas. Minimali (5 m. laisvės atėmimo) bausmė jam paskirta todėl, kad teismas pripažino, jog buvo pažeista A.Albrechto teisė į bylos nagrinėjimą per įmanomai trumpiausią laiką.

Teismas taip pat patikslino, kad A.Albrechtas buvo skolingas R.Grainiui ne 800 000 – 4 000 000 Lt, o mažiau – 800 000 – 1 120 000 Lt (t.y. 200 000 – 280 000 JAV dolerių).

Apeliacinio teismo kolegijos nuomone, įrodymų, kad A.Albrechtas organizavo R.Grainio nužudymą, pakanka. Pagrindinis įrodymų šaltinis, kuriuo remiantis A. Albrechtas buvo kaltinamas ir nuteistas dėl R.Grainio nužudymo – Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu už R.Grainio nužudymą nuteisto G.B., kuriam už bendradarbiavimą prokuroras prašė švelninti bausmę, parodymai. Jo parodymus patvirtina ir kiti byloje surinkti įrodymai, liudytojų parodymai, dokumentai.

Nusikaltimas buvo įvykdytas 1995 m. gegužės pabaigoje, kai Vilniaus gatvėje netoli Vyriausybės rūmų sprogo po R.Grainio automobiliu pritvirtintas plastito sprogmuo. R.Grainys mirė ligoninėje praėjus kelioms dienoms po sprogimo.

Pirmosios instancijos teismas dar 2006 m. konstatavo, kad nusikaltimas įvykdytas A.Albrechtui siekiant išvengti didelės skolos (800 000 – 4 000 000 Lt) grąžinimo nukentėjusiajam. Šią bylą Lietuvos apeliacinis teismas nagrinėjo jau du kartus, abu kartus kaltinamąjį išteisino.

Generalinės prokuratūros prokuroras apeliaciniame skunde teigė, jog A.Albrechtui buvo skirta akivaizdžiai per švelni 8 metų laisvės atėmimo bausmė, be to, netinkamai pritaikytas baudžiamasis įstatymas. Prokuroras Apeliacinio teismo prašė paskirti A.Albrechtui 13 metų laisvės atėmimo bausmę.

A.Albrechtas savo apeliaciniame skunde nurodė, jog byloje nėra įrodymų, patvirtinančių, jog jis padarė šį nusikaltimą, ir prašė jį išteisinti.

Apeliacinio teismo atstovų antradienį išplatintame pranešime primenama, kad pirmosios instancijos teismas A.Albrechtui buvo skyręs 8 metų laisvės atėmimo bausmę, aukštesnės instancijos teismas jį du kartus išteisino, o kasacinis teismas du kartus naikino išteisinimą ir grąžino bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Šis nuosprendis įsiteisėjo iškart, tačiau ir dar kartą gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min