Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiopliausių Lietuvos nusikaltėlių vardą policininkai be konkurso atiduoda 15-čiams iš Marijampolės

Marijampolės policija
Marijampolės apskrities VPK nuotr. / Marijampolės policija
Šaltinis: 15min
0
A A

Vagišiai savo pagrobtą turtą slėpė po Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko langais.

Jei Lietuvoje vyktų TV projektas „Žiopliausi nusikaltėliai“, jais galbūt taptų du marijampoliečiai penkiolikmečiai, kurie naktį iš daugiabučio sandėliukų pavogė kompiuterį, muzikos centrą ir sugalvojo visą šį gėrį pasislėpti prie Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko namų.

Ryte eidamas į darbą, Skirmantas Andriušis šalia daugiabučio, kuriame gyvena, krūmuose pastebėjo kažką judant. Jo užtikti du jaunuoliai nerišliai ėmė aiškinti, kad visą šį turtą – kompiuterį ir muzikos centrą – radę kaip tik čia, krūmuose. Marijampolės policijos vadovas iškvietė pareigūnų ekipažą, kurie juos ir nuvežė tyrėjams, rašoma Marijampolės apskrities VPK atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Vienas vagišių – jau pažįstamas, ne pirmą kartą sučiuptas su svetimu geru, antrasis – naujokas. 

Nepavyko ir labiau patyrusiems

Pernai vidury dienos mieste automobiliu važiavę Marijampolės aps. VPK vadovai – vėlgi atsitiktinai – pamatė, kad per Marijampolės pataisos namų tvorą skrieja vadinamosios patrankos iššautas paketas. Nuteistųjų geradariams pasiekti savo tikslo nepavyko – juos iš karto paėmė patys policijos vadovai – be didelių ceremonijų ir aplodismentų.

Pareigūnai net aukštuose postuose yra pareigūnai, ir tokių įvykių nevadina jokiu didvyriškumu – tai tiesiog tarnyba ir pareiga. 

 Svarbu prevencija

Šiandien daugelis esame tiek priklausomi nuo naujųjų technologijų, kad ne visi savo telefono numerį mintinai žinome, jau nekalbant apie artimųjų. Tačiau yra keletas svarbių numerių, kuriuos turėtume įsidėmėti visiems laikams ir pasakyti savo vaikams – bendrasis pagalbos telefono Nr. 112,  Marijampolėje – pasitikėjimo telefonas Nr. (8 343) 91260. 

Pamačius, kad vykdomas nusikaltimas arba jau einama jo link, įvertinkite savo saugumą – ar galite tai sustabdyti jūs, ar reikia pasitelkti šalia esančius žmones? O gal vis tik saugiausia skambinti telefonu policijai?

Daug ką galime padaryti be policijos, be jokių baimių ar pavojų savo gyvybei, garbei ir orumui – jei šiandien sudrausminsime už uodegos katę tampantį vaiką, gal ateity jis netampys už plaukų savo žmonos. Kaip šioje situacijoje pasakytų motina Teresė, vis dėlto pasistengti verta. Jai pritartų ir ponia Prevencija.

Pranešti policijai verta

Grįžtant prie straipsnio pradžioje minėtų jaunųjų vagišių, kurie šalia Marijampolės policijos viršininko namų dalinosi nakties grobį, reikia pasakyti padėkos žodį nukentėjusiems – kad netylėjo, nenumojo ranka: „Et, kas čia ką suras.“

Gerai, kad apvogtieji parašė pranešimus policijai apie išplėštus sandėliukus, o kadangi paaugliai jau buvo atgabenti į policiją, visa vagystės dėlionė sulaukė laimingos pabaigos.

Marijampolės apskrities VPK nuotr./Skirmantas Andriušis
Marijampolės apskrities VPK nuotr./Skirmantas Andriušis

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min