Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 25d. 10:41

Žiopliausių pažeidėjų titulas klijuojamas ir keturiems navigacijos suklaidintiems gruzinams

„TomTom“ navigacija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: navigacija

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės pasieniečiai Raigardo punkte patikrino į Baltarusiją vykusį automobilį „Mazda 323“ lietuviškais numeriais. Paaiškėjo įdomių dalykų.

Varėnos rinktinės pasieniečiams įkliuvę neteisėtai Lietuvoje buvę keturi gruzinai pretenduoja tapti žiopliausiais pažeidėjais.

Užsieniečiai mašina ketino pasiekti Lenkiją, tačiau apsikvailino – kelių navigatorius maršrutą jiems parinko per pasienyje su Baltarusija esantį Raigardo punktą, kur gruzinai ir buvo sulaikyti.
Kontrolės metu iškart išsiaiškinta, kad mašina vykę keturi vyrai savo pasuose neturi vizų, patvirtinančių teisėtą jų buvimą Šengeno erdvėje. Akivaizdžiai pasimetusi ir nustebusi ketveriukė nesuprato, kodėl uniformuoti VSAT pareigūnai jų prašo pateikti dokumentus.

Pagal žymas pasuose nustatyta, kad 23, 30, 34 ir 36 metų Gruzijos piliečiai prieš tai du kartus nesėkmingai bandė įvažiuoti į Lenkiją, kartą – į Latviją. 

Netrukus paaiškėjo ir priežastis, kodėl gruzinus taip nustebino, anot jų pačių, „netikėtai atsiradę pasieniečiai“. 

Nelegaliai iš Baltarusijos į Lietuvą atkeliavę vyrai pasiekė Vilnių, kur įsigijo seną automobilį „Mazda 323“. Kelių navigatoriaus paieškoje užsieniečiai nurodė vyksią į Lenkijos sostinę Varšuvą ir pasirinko trumpiausią sistemos pasiūlytą maršrutą. Šis vedė link Raigardo pasienio kontrolės punkto, esančio Druskininkų apylinkėse, toliau keliu per Gardino sritį kaimyninėje Baltarusijoje bei Lenkijos Balstogės miesto link.

Į Raigardo punktą įvažiavę gruzinai nesiorientavo vietovėje ir gerokai suglumo, kai jiems teko sustoti prie patikros vietos. Neteisėtai į Vakarų Europą keliaujantys užsieniečiai paprastai žino, kad dviejų Šengeno erdvės šalių, Lietuvos ir Lenkijos, pasienyje nėra jokių kontrolės punktų.

Ketveriukė uždaryta į areštinę. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Varėnos rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Gruzinų automobilis laikinai saugomas Druskininkų užkardoje, rašoma VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio penktadienį paviešintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:22
00:55
00:39

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min