TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmirklės kaime bėgliai bandė partrenkti į jų „Audi“ šaudantį pareigūną

Sulaikytas bėglių automobilis peršautomis padangomis
VSAT nuotr. / Sulaikytas bėglių automobilis peršautomis padangomis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lazdijų rajone pasieniečiai kulkomis suvarpė rūkalus gabenusio automobilio padangas. Po gaudynių automobilis ir vienas pažeidėjas su kinologo pagalba buvo sulaikytas.

Lazdijų rajone pasienietis šūviais iš tarnybinio pistoleto suvarpė automobilio, kuriuo buvo gabenama kontrabanda ir kurio vairuotojas nesustojo, padangas. Įvykio metu kontrabandininkų „Audi 100“ kliudė pasienietį. Po gaudynių automobilis ir vienas pažeidėjas buvo sulaikyti.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai ties Lazdijų rajono Žmirklės kaimu stabdė vietiniu keliu važiavusį automobilį „Audi 100“. Jis judėjo nuo valstybės sienos su Baltarusija į Lietuvos gilumą. Turėta žinių, kad šia transporto priemone gali būti gabenamas neteisėtas krovinys.

„Audi 100“ vairuotojas, išvydęs uniformuotus pasieniečius, ignoravo jų reikalavimą sustoti ir padidino greitį. Mašiną stabdęs pasienietis iš tarnybinio pistoleto iššovė keturis įspėjamuosius šūvius į orą. Tai vairuotojo nesustabdė. Tuomet pasienietis septyniais šūviais suvarpė priekines „Audi 100“ padangas. Pavojingai manevravęs automobilis durelėmis dar kliudė uniformuotą VSAT pareigūną ir nuvažiavo kelio Kapčiamiestis – Veisiejai link.

VSAT nuotr./Sulaikytas bėglių automobilis su kontrabanda
VSAT nuotr./Sulaikytas bėglių automobilis su kontrabanda

Bėglį, sprukusį prašautomis padangomis, pasieniečiai nusivijo tarnybiniu visureigiu. Už maždaug 4 kilometrų „Audi 100“ vairuotojas nesuvaldė mašinos ir įvažiavo į pakelės griovį. Iššokę trys asmenys pasileido artimiausio miškelio link ir jame dingo. Pasieniečiai užtvėrė vietovę, o bėglių pavymui pasileido atvykęs kinologas su tarnybiniu šunimi, pasakojama VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio antradienį paviešintame pranešime.

Vieną pažeidėją pasieniečiams pavyko užspeisti miškelyje ir sulaikyti. Paaiškėjo, kad tai yra 25 metų Lazdijų gyventojas, pirminiais duomenimis, vairavęs „Audi 100“.

Kontrabandininkų automobilyje VSAT pareigūnai rado 8 juoda polietileno plėvele aptrauktus ryšulius. Juose buvo 3 900 pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“ ir „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Įvykio metu automobilio kliudytam pasieniečiui medikų pagalbos neprireikė.

VSAT nuotr./Sulaikytas bėglių automobilis
VSAT nuotr./Sulaikytas bėglių automobilis

Sulaikytam lazdijiečiui už pasipriešinimą valstybės tarnautojui pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki 3 metų. Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką dar pradėta administracinės bylos teisena. Vyrui gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų ir „Audi 100“ konfiskavimas.

Be to, kontrabandininkui teks atsakyti ir už nepaklusimą sustabdyti transporto priemonę. Už tai teisės aktuose numatyta administracinė bauda nuo 3 iki 4 tūkst. litų.

Lazdijietis uždarytas į areštinę. Automobilis ir juo gabenti rūkalai saugomi Kapčiamiesčio užkardoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min