Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmogų be priežasties užmušęs jaunas šiaulietis kalės ilgus metus

Teismas
Photos.com nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį atmetė už nužudymą dėl chuliganiškų paskatų nuteisto Mindaugo Ochockio (gim. 1990 m.) apeliacinį skundą dėl Šiaulių apygardos teismo 2010 m. lapkričio 22 d. nuosprendžio ir paliko jam anksčiau skirtą 13 metų nelaisvės bausmę.

Kaip rašoma Apeliacinio teismo pranešime, kolegijos manymu, teismas pilnai, visapusiškai, betarpiškai ir nešališkai ištyrė byloje surinktus įrodymus, teisingai nustatė faktines bylos aplinkybes.

Teismo nuomone, M.Ochockis, stumdamas vyriškį nuo laiptų, visiškai suprato, kad nuo pastūmimo nukentėjusysis gali nukristi ant cementinio grindinio ir būti sunkiai sužalotas. Taip ir nutiko – vyriškis krisdamas nuo laiptų sunkiai susižalojo galvą ir mirė. Be to, nuteistasis ir po pastūmimo mušė nukentėjusįjį. 

Teismas atmetė M.Ochockio argumentus, neva šis stūmęs vyrą nuo laiptų tik todėl, kad jam kartu buvęs vyriškis pasakė, jog nukentėjusysis turi peilį. Bylos medžiaga šio nuteistojo teiginio nepatvirtino. 

Teismas taip pat konstatavo, kad smurtauti prieš vyriškį M.Ochockis neturėjo jokios priežasties. Jis charakterizuojamas kaip linkęs smurtauti, niekur nedirba, yra baustas administracine tvarka. 

M.Ochockis savo apeliaciniame skunde prašė jo veiką perkvalifikuoti į nužudymą iš neatsargumo ir sušvelninti jam bausmę. 

Incidentas įvyko 2009 m. balandį. Į vieną Šiaulių bendrabutį dėl sunkiai sužaloto žmogaus buvo iškviesta Greitoji pagalba pernai. Sunkią galvos traumą patyręs vyras buvo nuvežtas ligoninę, kurioje po 4 parų mirė. Tiriant bylą išaiškėjo, kad vyrą nuo laiptų nustūmė ir vėliau dar aptalžė M.Ochockis, tą dieną su kompanija girtavęs.

Ši Lietuvos Apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min