TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmogų nužudę sugėrovai Robertas Jauga ir Ingrida Masiulionytė kalės po 13 metų

Robertas Jauga
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Robertas Jauga
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad atmeta už sugėrovo nužudymą nuteistų Roberto Jaugos (gim. 1988 m.) ir Ingridos Masiulionytės (gim. 1975 m.) apeliacinius skundus.

Abu jie įkalinimo įstaigose praleis po 13 metų.

Tokį sprendimą Apeliacinis teismas priėmė nustatęs, kad pirmosios instancijos teismo nuosprendis yra teisėtas ir pagrįstas, įrodymai įvertinti tinkamai, nenustatyta pažeidimų, o bausmės paskirtos teisingai. Teismas pabrėžė, kad tai, jog apygardos teismas priėmė kitokį sprendimą, negu tikėjosi nuteistieji, savaime nereiškia, jog byla buvo išnagrinėta neobjektyviai, nors tai bandė įrodyti abu nuteisti asmenys.

Nuteistieji girtavo nukentėjusiojo bute, o kilus konfliktui kelis kartus jį stipriai sumušė. Gerokai vėliau pastebėjus atšalusį vyriškio kūną ir atvykus medikams ir policijai beliko konstatuoti šeimininko mirtį.

Anot liudytojų, nuteistieji išgėrę tapdavo agresyvūs, o išgertuvių metu kilus mirtinam konfliktui prieš vyriškį smurtavo abu. Versijų apie tai, kaip įvyko ir vyko konfliktas, buvo pateikta įvairių, nuteistieji ir kaltino vienas kitą, ir menkino savo vaidmenis, ir skirtingai pasakojo įvykius, taip klaidindami tyrėjus.

Primename, kad nukentėjusiojo mirtimi pasibaigęs konfliktas įvyko 2013 m. vasario 27 d. Klaipėdoje. Nuteistieji girtavo nukentėjusiojo bute, o kilus konfliktui kelis kartus jį stipriai sumušė. Gerokai vėliau pastebėjus atšalusį vyriškio kūną ir atvykus medikams ir policijai beliko konstatuoti šeimininko mirtį.

Nuteistoji I. Masiulionytė neigia nužudžiusi vyriškį, teigia buvusi apkalbėta ir prašo ją arba išteisinti, arba nuosprendį pakeisti po to, kai tinkamai kvalifikuos jos veiksmus, paskirti jai švelnesnę bausmę. R. Jauga apeliaciniu skundu prašė iš naujo įvertinti byloje esančius įrodymus ir nustatyti, kurio iš dviejų nuteistųjų nukentėjusiajam suduoti smūgiai nulėmė jo mirtį, tinkamai pritaikyti baudžiamąjį įstatymą ir sušvelninti atsakomybę.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min