TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmogų nužudžiusiam telšiškiui paskelbtas praėjus 15 metų po nusikaltimo

Teismas
Photos.com nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Telšių miesto gyventojas, 1965 m. gimęs D.A., buvo kaltinamas tyčiniu kito asmens nužudymu. Telšiškis teismo nuosprendį išgirdo praėjus net penkiolikai metų nuo nusikaltimo padarymo. Mat šis vyras tiek laiko nuo teisėtvarkos slapstėsi. D.A. teismas pripažintas kaltu.

Kaip rašoma Šiaulių apygardos teismo pranešime, nusikaltimas, kuriuo buvo kaltinamas D.A., padarytas dar 1995 metų vasario 15 dieną Telšių mieste. Tada vėlų vakarą prie vienos miesto kavinės būdamas neblaivus, tarpusavio konflikto metu D.A. peiliu mirtinai sužalojo kitą vyrą. Nukentėjusysis ligoninėje nuo patirtų sužalojimų kitą dieną mirė. Kaip vėliau konstatavo ekspertai, nukentėjusiajam buvo sužaloti vidaus organai.

D.A. netrukus buvo sulaikytas ir apklaustas, jam iškelta baudžiamoji byla. Telšiškis neigė tyčia sužalojęs vyrą, jo teigimu, pastarasis mirtinai susižalojo griūdamas.

Ši baudžiamoji byla teisme buvo atversta praėjus net penkiolikai metų po nelaimės, mat dar ikiteisminio tyrimo metu D.A. pasislėpė. 2005 metų gegužę Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra išdavė Europos arešto orderį, buvo paskelbta tarptautinė D.A. paieška. Slapstydamasis užsienyje telšiškis naudojosi suklastotais dokumentais. Interpolo Vokietijos nacionalinio biuro duomenimis, gyvendamas Vokietijoje D.A. prisistatinėjo kito asmens, S.L., vardu.

Nuo 2003 metų A.D. Vokietijoje buvo teistas kelis kartus. 2008 metų rugsėjį besislapstantis telšiškis toje pačioje šalyje buvo sulaikytas už dokumentų klastojimą, pasipriešinimą policijos pareigūnams, vagystę.

Į Lietuvą D.A. iš Vokietijos parvežtas praėjusiųjų metų sausį. Nagrinėjant nužudymo bylą teisme telšiškis teigė, jog vyro nežudė, jis tikino, kad tą lemtingąjį vakarą buvo labai slidu, nukentėjusysis užgriuvo ant peilio, kurį tuo metu D.A. laikęs rankoje. Teisme vyras atsiprašė nužudytojo tėvų, dalį žalos atlygino.

Teismas konstatavo, kad D.A. padarytas nusikaltimas yra įrodytas liudytojų parodymais, kita byloje surinkta medžiaga. D.A. pripažintas kaltu pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 104 straipsnį (Lietuvos Respublikos 1993 m. birželio 10 d. įstatymo Nr. 1-180 redakcija) ir pritaikius Lietuvos Respublikos 2000 metų balandžio 11 dienos įstatymą dėl amnestijos, nuteistas kalėti šešerius su puse metų. Bausmę nuteistasis turės atlikti pataisos namuose. D.A. taip pat turės atlyginti ir daugiau kaip 8 tūkstančius litų valstybei už jo parvežimą į Lietuvą.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min