Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmogus, kurio tarsi nėra: vilnietis be asmens kodo gyveno 21 metus

Pasų išdavimo centras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: vilniečio gyvenimo Lietuvoje įteisinimas, anot pareigūnų, nebus lengvas. Nebus apsieita ir be teismo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos (toliau – Migracijos valdyba) pareigūnai aiškinasi be asmens dokumentų sostinėje sulaikyto jaunuolio, turinčio tik gimdymo skyriuje motinai išduotą sūnaus gimimą patvirtinančią pažymą, tapatybę.

Dabar jau 21-erių A.V. pareigūnams tvirtino visą laiką kartu su tėvu ir seneliais gyvenęs Vilniuje, mokęsis Vilniaus Senamiesčio vidurinėje. Paprašytas pateikti tai patvirtinančius dokumentus, A.V. parodė mokyklos baigimo pažymėjimą – prieš trejetą metų išduotame brandos atestate buvo įrašytas dokumento turėtojo asmens kodas.

Gautą informaciją patikrinus Gyventojų registro duomenų bazėje, paaiškėjo, kad žmogaus, kuriam būtų priskirtas toks asmens kodas, nėra, 1993 m. gimusiam A.V. nebuvo išduotas ir gimimo liudijimas, pasakojama Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos Veiklos organizavimo grupės specialistės Loretos Tumalavičienės pirmadienį paviešintame pranešime.

„Brandos atestate nurodytas asmens kodas nėra tikslus, tikrovę atitinka tik gimimo datą žymintys skaičiai, Gyventojų registre formuojama asmens kodo dalis buvo išgalvota. Kaip žmogus, gimęs ir 21-erius metus gyvenęs Lietuvoje, lankėsi pas gydytojus, mokėsi mokykloje ir ją baigė, taip niekam ir nepareikalavus asmens dokumento?!“ – stebisi Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus viršininkė Irena Dvilaitienė. Pareigūnams tikrinant piliečio A. V. buvimo šalyje aplinkybes, paaiškėjo, jog jis nuo gimimo gyvena Vilniuje drauge su Lietuvos Respublikos (toliau – LR) pilietybę turinčiais artimaisiais.

Šiuo metu A.V. laikomas užsieniečiu, neteisėtai gyvenančiu LR.

Šiuo metu A.V. laikomas užsieniečiu, neteisėtai gyvenančiu Lietuvos Respublikoje.

Jo gyvenimo LR įteisinimas, anot I.Dvilaitienės, nebus lengvas: „Pirmiausia būtina patvirtinti tėvystės faktą. Kadangi A.V. motina laikoma nežinia kur esanti, tėvystės faktą jo tėvui teks įrodinėti teisme. Teismui patvirtinus tėvystę, A.V. privalės kreiptis į civilinės metrikacijos skyrių, kur jam bus suteiktas asmens kodas ir įteiktas gimimo liudijimas. Tik tuomet, atsižvelgus į artimųjų gyvenimo LR aplinkybes, jaunuoliui bus suteikta teisė gyventi šalyje įgijus LR pilietybę ir lietuvišką asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą arba, neturint teisės į LR pilietybę, leidimą nuolat ar laikinai gyventi Lietuvoje.“ Vadovaujantis LR paso ir LR asmens tapatybės kortelės įstatymais, kiekvienas 16 metų sulaukęs LR pilietis privalo turėti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą – pasą ar/ir asmens tapatybės kortelę.

Už gyvenimą LR be asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento yra numatyta administracinė atsakomybė – LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 200 straipsnis numato, jog piliečio, kuris privalo turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą, gyvenimas be asmens tapatybės kortelės arba paso ar su negaliojančiais asmens tapatybės kortele arba pasu – užtraukia įspėjimą arba baudą iki trisdešimties litų, 206-asis – užsieniečių atvykimo į Lietuvos Respubliką, gyvenimo joje, vykimo per ją tranzitu ir išvykimo iš jos tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dviejų šimtų penkiasdešimties iki vieno tūkstančio litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min