TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmogžudystė po šokių Tauragės dvare: Pugzliu pravardžiuojamas Darius Ivaškevičius kalės tik 7 metus

Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: mirtinu ginklu per egzekuciją Tauragėje tapo ir aukštakulniai
Šaltinis: 15min
0
A A

Už tyčinį vaikino nužudymą dvylika metų slėptis bandžiusiam bėgliui tauragiškiui Dariui Ivaškevičiui paskirta septynerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Klaipėdos apygardos teismas už tyčinį nužudymą anksčiau neteistam ir dvylika metų nuo teismo Rusijoje (Kaaraliaučiaus srityje) besislapsčiusiam 32 metų Dariui Ivaškevičiui  skyrė laisvės atėmimą septyneriems metams.

2001 m. birželio 8 d. vėlų vakarą po šokių Tauragės dvare prie turgavietės buvo nužudytas su teisiamojo draugu susikivirčijęs 25 metų vyras.

Nuo D.Ivaškevičiaus, pravarde Pugzlys, ir Romenos Petrauskaitės, anksčiau įsiteisėjusiu nuosprendžiu nuteistos už jaunuolio nužudymą, suduotų smūgių nukentėjusiajam į galvą šis ligoninėje po kelių savaičių mirė.

Į galvą gulinčiam žmogui spardė du iš septynių egzekucijos dalyvių – būtent D.Ivaškevičius ir aukštakulniais avėjusi Romena.

Ekspertizės duomenimis, nužudytojo mirties priežastis buvo įvairias komplikacijas sukėlęs galvos sumušimas. Pagal byloje surinktą medžiagą, į galvą gulinčiam žmogui spardė du iš septynių egzekucijos dalyvių – būtent D.Ivaškevičius ir aukštakulniais avėjusi Romena.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad Nerijus Gužauskas mirė nuo kaltinamojo ir nuteistosios tiesioginiais veiksmais padarytų sužalojimų visumos, todėl D.Ivaškevičius turi atsakyti už tyčinį nužudymą kaip šio nusikaltimo vykdytojas, lygiai kaip ir R.Petrauskaitė (kuriai lemtingą vakarą buvo vos 17 metų, todėl jai teismas buvo skyręs dar švelnesnę bausmę – 5 metus kolonijoje).

Pasak teisėjų, smurtinių veiksmų paskatos buvo akivaizdžiai chuliganiškos, pasireiškusios nukentėjusiojo užpuolimu ir jo sužalojimu be tarpusavio santykių priežasties, kaip pretekstą savo veiksmams panaudojant mažareikšmę dingstį.

Skirdamas mažesnę už sankcijos vidurkį laisvės atėmimo bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad Pugzlys savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi nusikaltęs, padarytas nusikaltimas nebuvo dėsninga kaltinamojo gyvenimo būdo pasekmė, o buvo atsitiktinis dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių, nusikaltimas padarytas netiesiogine tyčia, nenaudojant žmogui žaloti pritaikytų įrankių, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per 20 dienų paduodant skundą per Klaipėdos apygardos teismą, pažymima pastarojo teismo atstovų paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min