TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmogžudyste Seniavoje kaltinami tėvas ir sūnus teisme atskleidė nusikaltimo detales

N-18
Tomas Luižys
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Tomas Luižys
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kauno apygardos teisme pradėta nagrinėti nužudymo byla. Tėvas ir sūnus Luižiai kaltinami bejėgiškos būklės žmogaus nužudymu.

Nusikaltimas įvykdytas šių metų kovo mėnesį Alytaus rajone. Alkoholį gyvenamajame name vartojęs ir nuo jo apsvaigęs Tomas Luižys susikivirčijo su auka tapusiu N.L. Kilus konfliktui griebėsi smurto – mažiausiai du kartus sudavė aukai į veidą, vėliau pradėjo smaugti, rankomis apkabino bei suspaudė kaklą. Dėl šių veiksmų N.L. prarado sąmonę.

Budeliui į pagalbą atskubėjo jo tėvas Valius. Kartu sąmonę praradusį N.L. išnešė iš namo, įkėlė į karutį, kuriuo auką nuvežė iki Nemuno upės. Iškėlę auką nutempė prie vandens, nurengė drabužius ir tyčia įmetė į upės vandenį, 30 metrų atstumu nuo upės žiočių.

Auka neatgavusi sąmonės vandenyje prigėrė.

Abu kaltinamieji kaltę pripažįsta.

Kaip teisme pasakojo T.Luižys tą vakarą jie šventė gimtadienį. Gėrė degtinę, brendį, alų. Lauke susikivirčijo su auka dėl to, kas daugiau laiko sėdėjęs kalėjime. Po nedidelio konflikto N.L. nuėjo į kitą namą miegoti.

Išsiskirsčius draugams T.Luižys nusprendė nueiti pasiaiškinti santykius su N.L. Pažadinęs jį sulaukė smūgio į šoną. Tada T.Luižys supratęs, kad pokalbis neįvyks nusprendė N.L. „išjungti“. Sudavė porą smūgių į veidą ir pradėjo smaugti, kol šis nustojo judėti.

„Nenorėjau jo nužudyti. Pamatęs, kad nebejuda išėjau į lauką parūkyti. Grįžęs patikrinau pulsą, jo neužčiuopiau. Tada apie tai pasakiau lauke buvusiam tėvui. Tėvui taip pat nepavyko užčiuopti pulso“, – nusikaltimo detales teismui atskleidė T.Luižys.

Sūnus negalėjo prisiminti, kieno mintis buvo auką vežti į Nemuną, kad atsikratyt kūno.

Vyrai atsivežė karutį. Į jį pakrovė N.L. kūną ir bandė vežti iki upės. Tačiau kelionė sekėsi prastai. Auka krito iš karučio, todėl pusiaukelėje budeliai nusprendė atsinešti virvę, pririšti auką ir nutempti iki upės.

„Virvę pririšom prie kojų, nusinėrė, tada pririšom per pažastis ir taip nutempėm iki vandens“, – sakė T.Luižys.

Pasak kaltinamojo jis nesutinka su kaltinamajame akte nurodyta aplinkybe, kad jie išrengė kūną.

„Niekas jo nenurengė, bevelkant žeme jis išsinėrė iš rūbų. Kūną įmetę į vandenį surinkom rūbus ir grįžę sudeginome. Taip vakaras ir pasibaigė“, – ramiai pasakojo T.Luižys.

Teismui pasiteiravus, kas aukai į burną sukišo kojinę. T.Luižys to neįsidėmėjo. Vyras iškėlė teoriją, kad kojinę į burną galėjo sukišti besigalynėdamas su auka dar namuose.

T.Luižys teismui sakė, kad gailisi to, kas įvyko. Vyras sakė, kad tai padarė dėl to, kad buvo girtas, o kūno atsikratyti nusprendė pagalvojęs, kad žmogus nebegyvas.

Valius Luižys pripažintas nusikaltimo bendrininku ir teismo spendimo laukia laisvėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Tomas Nužudymas
Parašykite atsiliepimą apie 15min