Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 10d. 10:47

Žmogžudystės Kauno vaikų darželyje versija: kulkos aplenkė teismo nuosprendį

Žmogžudystė Kaune, prie vaikų darželio
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žmogžudystė Kaune, prie vaikų darželio

Ketvirtadienį apie 17 val. Kaune, Šilainiuose, vaikų darželio „Vėrinėlis“ teritorijoje, įvykdyta įžūli žmogžudystė užminė mįslę. Nors nužudyto 31 metų vyriškio asmenybė ir kriminalinė jo praeitis išaiškinta akimirksniu.

D.Čekalino nužudymas gali būti tragiškų 2006 m. rudens įvykių Kaune tęsinys.

Tais metais spalio pabaigoje prie Baltų prospekto 107-ojo namo D.Čekalinas nužudė savo pažįstamą Artūrą Pakašių, į jį paleido seriją šūvių iš pistoleto „Glock 19“. D.Čekalinas tvirtino, kad A.Pakašius jį puolė peiliu.

Pastarasis buvo pažįstamas su 2006 m. spalio viduryje prie Kauno Technologijos universiteto stadiono nušautu Tomu Blažiu. Kaune tuomet prabilta apie mašinvagių gaujos tarpusavio vaidus.

D.Čekaliną Kauno apygardos teismas nuteisė 10 metų kalėti, bet jis liko laisvėje, laikydamasis savigynos versijos, teismo sprendimą apskundė, vilkindamas laiką ilgai bylinėjosi.

D.Čekalinas 1997-aisiais buvo teistas už plėšimą, tačiau teistumui išnykus jis sugebėjo gauti leidimą ginklui įsigyti.

D.Čekalinas savo pavardę yra keitęs net du kartus, 2002-aisiais jis buvo žinomas kaip Burinovas, o vėliau pasiėmė žmonos pavardę ir pasivadino Čekalinu.

Kaip rašo „Lietuvos rytas“, su nusikalstamu pasauliu siejamas vyriškis nušautas likus vos kelioms dienoms iki teismo nuosprendžio.

Versijas sudaužė ekspertai

Bylai pakliuvus į Kauno apygardos teismą, teisiamasis aiškino, esą A.Pakašius jam buvo skolingas per 13 tūkstančių litų, bet pareiškė negrąžinsiąs skolos.

D.Čekalinas kalbėjo, kad peiliu ginkluotas A.Pakašius pirmas jį užpuolė, todėl teko gintis. D.Čekalinas iš tiesų buvo nuvežtas į ligoninę dėl trijų pjautinių žaizdų.

Tačiau A.Pakašiaus rankoje aptiktą peilį ištyrę ekspertai pareiškė, kad ant peilio aptikta paties D.Čekalino DNR pėdsakų.

Svarstyta, kad jis pats galėjo tyčia susižaloti, o paskui įspraudė peilį į ranką nužudytajam.

Apskundė paskirtą bausmę

D.Čekalinas painiojosi ir pasakodamas įvykio aplinkybes. Iš pradžių jis kalbėjo ėjęs su žmona, o vėliau – vienas.

Prokurorams kilo pagrįstų abejonių, ar tikrai D.Čekalinas vienas šaudė į A.Pakašių, mat jo pistoleto dėtuvėje telpa 9 šoviniai, o sužalojimai nužudytojo kūne padaryti mažiausiai 10 šūvių.

Net keturis kartus į A.Pakašių šauta jam esant nusisukus nuo šaulio, todėl tai negalėjo būti būtinoji gintis. Kauno apygardos teismas teisiamajam skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Tačiau šis nuosprendis buvo apskųstas Apeliaciniam teismui, tad D.Čekalinas liko laisvėje.

Nesitikėjo išteisinimo

Apeliacinis teismas nuosprendį turėjo paskelbti gruodžio viduryje. D.Čekalinas nesitikėjo, kad jis bus palankus. Panašiai turbūt manė ir kauniečio žudikai.

Jeigu D.Čekalinas būtų dešimtmečiui pakliuvęs už grotų, atkeršyti už A.Pakašiaus mirtį būtų pavykę negreitai.

Teisėsaugos pareigūnai neatmeta, kad D.Čekalino nužudymas ir jam gresiantis nuosprendis teisme – tik sutapimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min