Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmoną ir dukrą Užupyje subadęs buvęs policininkas pripažįsta kaltę

Žmogžudystės vietoje Paupio gatvėje
15min/Pauliaus Ramanausko nuotr. / Žmogžudystės vietoje Paupio gatvėje
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apygardos teismas antradienį pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvęs policijos pareigūnas Miroslavas Šalcas kaltinamas nužudęs du žmones – savo buvusią sutuoktinę ir jųdviejų dukrą.

67 metų vyras sakė pripažįstantis savo kaltę. Jam už dviejų savo šeimos narių nužudymą gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

Bylos duomenimis, nusikaltimas įvykdytas pernai birželio 11 dieną Vilniuje, Užupio rajone, Paupio gatvėje. Apsvaigęs nuo alkoholio vyras septynis kartus smogė peiliu buvusiai sutuoktinei Natalijai Šalcienei. Į krūtinę, pilvą ir kitas kūno vietas sužalota moteris mirė. Po to peiliu vyras sužalojo savo dukrą Olgą Gudonienę. Jai peiliu buvo smogta 19 kartų. 40-metė taip pat mirė.

M.Šalcas posėdyje pripažino, kad prieš teismą stoja antrą kartą – buvo teisiamas prieš 21 metus, kai dirbdamas policininku paėmė kyšį.

„Man nėra prasmės meluoti, nes man liko gyventi pora mėnesių“, – su ašaromis akyse pasakojo kaltinamasis.

Vyras teismo posėdyje sėdėjo laikydamasis už pilvo ir teisėjams rodė didelę žaizdą – sakė buvęs sužalotas prieš dešimt mėnesių. Tuo metu ir įvyko mirtimis pasibaigęs konfliktas tarp šeimos narių. Manoma, kad M.Šalcą besigindamos sužalojo dukra ir žmona.

Sunkiai judančiam kaltinamajam teismas leido bendrauti su teismu sėdint, paprastai proceso dalyviais bendrauja stovėdami.

Pasak M.Šalco, buvusi žmona, su kuria po skyrybų gyveno tame pačiame bute, taip pat dukra, vartodavo alkoholį. Byloje rašoma, kad nužudytosios O.Gudonienės organizme rasta 1,76 promilės alkoholio.

Šeimos nariai pradėjo pyktis, kai dukrai padovanojo butą Užupyje. Dukra gyveno kitoje miesto dalyje. M.Šalcui dukra grasino, kad jį išvarys iš namų, o butą Užupyje parduos. Vyras sakė su žmona kartu pragyvenęs 40 metų, nors išsiskirdavo, po to vėl susitaikydavo.

Kaltinamasis sakė, kad įvykio dieną Užupyje vestuvininkai jį pavaišino brendžiu, alkoholį jis tądien vartojo ir su pažįstamu.

Tą dieną jį su peiliu puolė ir žmona, o dukra grasino iš vonios kambario pasiimti kirvį.

„Bet iš kur toks įniršis – žmonai 7 kartus, dukrai – 19 kartų. Kodėl nekvietėt greitosios pagalbos?“ – klausė teisėjas Gintaras Dzedulionis.

M.Šalcas sakė, kad niekas kitas negalėjo jų sužaloti ir jis prisiima kaltę dėl artimųjų mirties.

Sunkiai sužalotas M.Šalcas atėjo į netoli namų esančią parduotuvę ir paprašė pagalbos.

„Suvokiau, kad kažkas baisaus atsitiko“, – sakė kaltinamasis. Jis sakė nepamenantis, kaip jo rankose atsidūrė peilis.

Prokuratūra teigia, kad kaltinamajam buvo paskirta ekspertizė, ji nustatė, kad vyras neserga psichikos liga ir gali atsakyti už savo veiksmus.

Daug kraujo netekęs vyras, lydimas policijos, buvo nugabentas į ligoninę. Į jo namus atėję pareigūnai rado peiliu subadytas dukrą ir žmoną. Žmonos kūnas gulėjo lovoje o dukters – vonios kambaryje.

Teismo posėdyje buvo apklaustas nužudytosios O.Gudonienės sutuoktinis Rimas Gudonis. Jis uošvę apibūdino kaip puikią moterį, ji esą nevartojo alkoholio. Tuo metu sutuoktinė „išgerdavo, kaip ir visi“.

„Ji buvo kultūringa, prieš jį niekada nešokinėjo, Kad su peiliu sako šoko – čia iš fantastikos“, – sakė R.Gudonis.

Jis pasakojo, kad prieš aštuonerius metus M.Šalcas buvo sumušęs žmoną, ji kreipėsi į Vilniaus miesto 3-ąjį policijos komisariatą.

Vyras pasakojo, kad buto Užupyje uošvis niekada neturėjo, anyta jį gavo iš savo tėvo.

„Jis buvo išėjęs, gyveno pas kažkokią moterį, grįžęs terorizavo dukrą. Prašė leisti gyventi, dukrai laužė rankas“, – pasakojo vyras.

Nelaimės dieną motina paskambino dukrai ir pranešė, kad tėvas išgėręs ir pradeda kabinėtis. Sutuoktinis O.Gudonienei patarė pasikviesti motiną pas juos, kad ji atvyktų su taksi. Tačiau žmona vyro nepaklausė ir pati nuvažiavo pas tėvus į Užupį. Vėliau atvykę policijos pareigūnai pranešė apie šeimą ištikusią tragediją.

8 metų sūnų auginantis R.Gudonis savo ir sūnaus vardu pareiškė 10 tūkst. ir 20 tūkst. eurų žalos ieškinius.

VIDEO: Sostinės Užupio mikrorajone vyras nužudė dukrą ir žmoną
BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min