Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žodis ne žvirblis: porinusiems apie kyšininkaujančią valdininkę – šmeižto byla

Ramunė Gurevičienė
Vilmos Danauskienės nuotr. / Ramunė Gurevičienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lazdijų rajono prokurorai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistės Ramunės Gurevičienės kyšio reikalavimo. Prokurorai nerado jokių įrodymų, kad valstybės tarnautoja būtų reikalavusi kyšio iš Akmenių kaime gyvenančio 61 metų Antano Pakutkos ar tris mažamečius vaikus auginančios ir į socialinės rizikos šeimų sąrašą įrašytos 30 metų Rasos Balevičiūtės. Tačiau dabar į prokurorus jau žada kreiptis pati Lazdijų rajono savivaldybės administracija – siekdama patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir A.Pakutką, ir R.Balevičiūtę už institucijos ir jos darbuotojos apšmeižimą ir reputacijos sumenkinimą visuomenės akyse.

Privačiu kaltinimu dėl šmeižto į teismą abu Akmenių kaimo gyventojus žada paduoti ir pati R.Gurevičienė.

„Niekam nelinkėčiau pakliūti į situaciją, kai neaišku kokių tikslų ir ketinimų vedini visiškai man nepažįstami asmenys sukuria istorijas ir skundus, esą aš reikalavau iš jų kyšio dėl to, kad išbraukčiau R.Balevičiūtę iš asocialių šeimų sąrašo. Tas purvas, tikrinimai iš įvairiausių institucijų, apklausos – visa tai mane pažemino  visuomenės akyse, sumenkino mano reputaciją, pakirto pasitikėjimą savimi. Aš dėkinga savo kolegėms, vadovams, draugams, ypač savo vaikams ir jų šeimoms, kurie mane palaikė šiuo sunkiu periodu ir visada tikėjo, kad absurdiški kaltinimai bus paneigti, nes jokio nusikaltimo nesu padariusi, o tik sąžiningai vykdžiusi savo, kaip valstybės tarnautojos pareigas. Manau, kad apšmeižę asmenys turi atsakyti teisme, kad daugiau nei jiems, nei kitiems, kurie gal irgi norėtų pakenkti, nekiltų noras šitaip elgtis“, – sakė R.Gurevičienė.

Į prokuratūrą buvo kreipusis moters darbovietė – Lazdijų rajono savivaldybės administracija.

Tuose skunduose buvo visiškas kosmosas, – vertina G.Salatka.

„Po to, kai į savivaldybę pasipylė skundai iš prezidentūros, Seimo kontrolierių, ministerijos, Vyriausybės, o į savivaldybę atvykę Specialiųjų tyrimų tarnybos agentai apklausė R.Gurevičienę dėl tariamo kyšio prievartavimo, supratau, kad tai, kas iš pradžių atrodė kaip juokas, visai nejuokinga. Tuose skunduose buvo visiškas kosmosas – sakau sąžiningai, nepatikėjau, kaip gali į socialinės rizikos šeimų sąrašą įrašyti asmenys apkaltinti pareigūną kyšio reikalavimu. Tie kaltinimai skambėjo tikrai žiauriai, todėl nusprendėme, kad tai turi tirti teisėsaugininkai, ir jei darbuotoja kalta – nuteisti, o jei ne – tuomet mes imsimės priemonių apginti ir darbuotoją, ir įstaigos reputaciją“, – sakė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka.

Kaltinimų neišsižada

Šių metų vasarį Akmenių kaime gyvenantis A.Pakutka apkaltino R.Gurevičienę, esą jam užėjus pas ją į darbo kabinetą ir paklausus, kodėl R.Balevičiūtė įrašyta į įskaitą, R.Gurevičienė ant popieriaus parašė „Duok 1000 litų ir išbrauksiu“.

Kalbintas pats A.Pakutka sako, kad nieko nemelavo ir esą toks reikalavimas buvo. „O kad prokurorai nerado įrodymų – tai čia ne mano gi reikalas, o prokurorų. O ir ar jie suinteresuoti rasti? Gi viena mafija čia, visi su meru Margeliu surišti, kas prieš jį ieškos kokių įrodymų. Pažiūrėkite, kokius pinigus gauna už tokių asocialių šeimų priežiūrą socialiniai darbuotojai ir kieno įstaigon tie pinigai nusėda! Ogi mero žmonos Margelienės!” – sakė A.Pakutka.

Kad prokurorai nerado įrodymų – tai čia ne mano gi reikalas, o prokurorų, – aiškino A.Pakutka.

Jis piktinosi, neva R.Gurevičienė liepė jam pasidaryti kraujo tyrimus, esą jis yra R.Balevičiūtės trijų vaikų, iš kurių mažiausiai – vos 4 mėnesiai, tėvas.

Beje, tokių duomenų yra ir oficialiame prokurorų rašte – Rasos Balevičiūtės motinos (dabartinės A.Pakutkos žmonos) ir jos sūnaus Eugenijaus Balevičiaus apklausose ikiteisminiame tyrime dėl smurto prieš Rasą Balevičiūtę.

Aptiko netvarką

Į socialinės rizikos asmenų įskaitą R.Balevičiūtė buvo įtraukta būtent po šios bylos, kai moters brolis E.Balevičius ją sumušė jos motinos namuose Mankūnėlių kaime, Lazdijų rajone. Tuomet gavę pranešimą iš policijos apie smurtą patyrusią mažamečių motiną, Lazdijų rajono savivaldybės vaiko teisių apsaugos specialistai išvyko nedelsdami įvertinti situacijos – ar nėra toje aplinkoje pavojaus vaikams.

Konfliktas, po kurio Lazdijų rajono savivaldybę ir jos darbuotoją R.Gurevičienę užplūdo įvairiausių institucijų tikrintojai, kilo po to, kai gavę policijos pranešimą pernai metų pabaigoje Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistė R.Gurevičienė ir Noragėlių seniūnijos seniūnė Irena Uleckienė apsilankė Mankūnėlių kaime, kur gyvena R.Balevičiūtės motina ir brolis.

Pati R.Balevičiūtė aiškina, esą ji tik svečiavosi motinos namuose, kai atvažiavo tikrintojos ir rado netvarką: murzinus, neprižiūrėtus vaikus, nekuoptus namus, o pačią R.Balevičiūtę – sumuštą brolio.

Sužinojęs apie R.Balevičiūtės įtraukimą į asocialių šeimų sąrašą, A.Pakutka, pas kurį jau tuomet glaudėsi R.Balevičiūtė su vaikais, R.Gurevičienės pareikalavo pasiaiškinti, o po to apkaltino prievartavus 1000 litų už tai, kad moteris būtų išbraukta iš “juodojo” sąrašo.
Prokurorai ir įvairios kitos tikrintojų institucijos nustatė, kad R.Gurevičienės veiksmai buvo teisingi, teisėti, o jokio kyšio ji nereikalavusi.

„Bet gi mano žmona – tai Rasos motina! O pati Rasa – mano nesantuokinė dukra”, – rodydamas šių metų liepą sudarytos santuokos su Dane Blaževičiene, Rasos Blaževičiūtės motina, liudijimą sakė A.Pakutka, buvęs ilgametis policijos pareigūnas, o dabar – Vidaus reikalų sistemos pensininkas.

Vyras sako nebijantis, kad savivaldybė ar R.Gurevičienė paduos jį į teismą dėl apšmeižimo. „Lietuvoje teisybės nėra – jei jos ieškosi, tai patį kaltu padarys”, – piktinosi A.Pakutka, kurį dabartinė žmona prieš keletą mėnesių policijos pareigūnams yra įvardijusi kaip savo dukros vaikų tėvą.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min