Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 8d. 10:32

Žolę deginusi senolė žuvo dvylikamečio anūko akivaizdoje (nuotraukos)

Dega žolė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Dega žolė

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad praėjusią parą Lietuvoje kilo 297 gaisrai. Per du iš jų žuvo du gyventojai. Abu šie tragiški gaisrai įvyko Alytaus rajone.

Pirmas gaisras buvo įregistruotas Pivašiūnų seniūnijos Eigelonių kaime. Šio kaimo 77 metų gyventoja B.B. sumanė šalia savo namų išdeginti pernykštę žolę. Su močiute lauke buvo 12-metis anūkas. Uždegta ugnis netrukus išplito po lauką ir ėmė artėti prie senolės namų. Kaip manoma, garbaus amžiaus moteriškė, pamačiusi šią grėsmę, ėmė plakti liepsnas. O kai dūmai prasisklaidė, vaikas pastebėjo, kad išdegusiame lauke be gyvybės ženklų guli apdegusi močiutė. Berniukas apie tai telefonu pranešė motinai, o ši iškvietė Alytaus ugniagesius ir policiją. Atskubėję gelbėtojai užgesino įsiplieskusią ugnį, kuri išdegino 2 hektarų plotą. Policija pradėjo tyrimą dėl žmogaus žūties. Tai pirmoji žolės deginimo auka šiais metais.

Žolės deginimo bumas šalyje neatslūgsta. Ir praėjusią parą ugniagesiai gesino 222 tokius gaisrus. Daugiausia  žolės degintojai siaučia Vilniaus apskrityje. Štai antradienį čia ugniagesiai 57 kartus skubėjo malšinti degančios žolės. Beje, ugniagesiams dažnai tenka rinktis, į kurį degantį lauką važiuoti, nes skambučių apie pleškančią žolę kartais vienu metu būna keli. Tad pirmiausia skubama į tas vietas, kuriose ugnis graso žmonės, jų gyvenamiesiems namams, ūkiniams pastatams ar miškams. Tačiau pranešimai kartais būna pavėluoti, o liepsnos greitesnės už ugniagesius. Ne visada išvengiama ir didesnių gaisro pasekmių.

Štai ir antradienį nuo laukų atslinkusi ugnis supleškino ne vieną statinį. Ir nebūtinai tai gali būti to paties žolės degintojo namai, bet ir kaimynų ar net kitų gyventojų pastatai. Šilutės rajono Pakalnės kaime vakar nuo ražienų liepsnos peršoko ant jungtinio ūkinio pastato ir nudegino jo stogą bei medines konstrukcijas.

Vilniaus rajono Dasionių kaime ugnis išdegino 3 hektarų lauką ir supleškino medinį ūkinį pastatą. Atskubėjusiems ugniagesiams pavyko užkirsti kelią dar didesnei nelaimei ir nuo liepsnų išgelbėti dar 3 šio kaimo  gyvenamuosius namus bei 3 ūkinius pastatus.

Vis dažniau ugnis persimeta į džiūstančius miškus. Antradienį buvo įregistruoti 9 miško gaisrai, kuriuose ugnis išdegino apie 7 hektarus miško paklotės. O iš viso šiemet per 855 žolės gaisrus  nusiaubta per 6 tūkstančiai hektarų žemės.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo šalies gyventojų ne tik nedeginti pernykštės žolės, bet ir būti atsargius gamtoje, nes džiūstantys laukai ir miškai pradeda kelti nemažą pavojų, o ugniagesiams ir kitoms tarnyboms – rūpesčių. Gamtoje elkimės atsakingai ir  taip išsaugosime ją bei savo būstus.

Dar vienas tragiškas gaisras antradienį buvo įregistruotas Alytaus rajono Krokialaukio kaime. Čia užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Atskubėję ugniagesiai iš liepsnojančio pastato išnešė be gyvybės ženklų 79 metų vyrą, o medikai konstatavo jo mirtį. Per gaisrą dar nudegė perdanga ir medinės stogo konstrukcijos. Įvykis tiriamas.

Temos: 1 Statistika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min