Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 13d. 08:56

Žudikas dingo kaip į vandenį

Alytaus policijos pareigūnų pastangos surasti nepakaltinamą žudiką 27 metų Andrių Petrulionį ir sugrąžinti į Rokiškio psichiatrijos ligoninę jau kelios paros neduoda rezultatų. Kol prieš ketverius metus žiaurią žmogžudystę įvykdęs vyras bus laisvėje, negalėsite jaustis saugūs.

Kauno apygardos teismo pripažintam nepakaltinamu A.Petrulioniui buvo skirtas stacionarinis griežtas stebėjimas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje. Šį pavasarį psichiatrų komisijai pateikus išvadas, jog alytiškio psichikos būklė pagerėjo, ir atsižvelgus į valstybės kaltinimą palaikiusio Rokiškio prokuratūros prokuroro Renaldo Žalio prašymą taikyti ambulatorinį stebėjimą, žudikas teismo nutartimi buvo išleistas į laisvę. Atsakomybę prižiūrėti sūnų prisiėmė jo motina Alytaus miesto savivaldybės Vidaus administravimo skyriaus vedėja Roma Svidovskienė.

Policininkai keletą kartų apsilankė alytiškio ir jo motinos namuose bei užmiesčio sodyboje, bet ieškomojo nerado.

Nei apie tai, kad ketinama svarstyti A.Petrulionio paleidimą į laisvę, nei apie nutartį, atvėrusią psichiatrijos ligoninės vartus, nužudytos merginos motinos Marijos Sakalauskienės Rokiškio teisėsaugininkai nesiteikė informuoti, tuo labai įskaudindami vienintelės dukters netekusią moterį.

Tačiau liepos 1-ąją Panevėžio apygardos teismo kolegija panaikino žemesnės instancijos teismo nutartį kaip neteisėtą ir nepagrįstą bei priėmė sprendimą grąžinti A.Petrulionį gydyti į psichiatrijos ligoninę. Į Alytaus policiją buvo nusiųstas Rokiškio apylinkės teismo prašymas pristatyti A.Petrulionį tęsti priverstinio gydymo bendrojo stebėjimo sąlygomis.

Policininkai keletą kartų apsilankė alytiškio ir jo motinos namuose bei užmiesčio sodyboje, bet ieškomojo nerado. Atsitiktinai vieno pareigūno sutikta atostogaujanti R.Svidovskienė taip pat nepasakė, kur yra ar kur galėtų būti jos sūnus. Nepakaltinamas žudikas dingo kaip į vandenį. Todėl pareigūnams nebeliko nieko kito, kaip paskelbti A.Petrulionio paiešką.

Be to, paaiškėjo, kad A.Petrulionis liepos 4-ąją paskirtu laiku nepasirodė ir ambulatorijoje, nors motina buvo apsiėmusi rūpintis, kad sūnus vykdytų medikų nurodymus.

A.Petrulionis pripažintas nepakaltinamu, tačiau tai netrukdo jam vairuoti automobilio. Grįžęs iš psichiatrijos ligoninės, gegužės 12-ąją, jis pasikeitė seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą į naują.

Brutalų nusikaltimą alytiškis padarė 2005 metų gegužės 9-ąją, kai nesuvaldęs savo įniršio dėl užstrigusio kasos aparato aštriu daiktu suknežino lažybų punkto darbuotojai Irmai Sakalauskaitei galvą. Vairuotojo pažymėjimą vyras buvo gavęs likus vos penkioms dienoms iki žmogžudystės. Nors medikų komisija savo išvadas apie tinkamumą vairuoti automobilį pateikia mėnesiu ar dviem anksčiau iki pažymėjimo įteikimo, įtarimų dėl A.Petrulionio psichikos būklės niekam nekilo. Jų atsirado tik padarius nusikaltimą.

Temos: 1 Nužudymas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min