Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žudiku pripažinto BMW vairuotojo kaltė patvirtinta darkart: už grotų praleis 12 metų

Girto vairuotojo sukeltos avarijos metu sužaloti 2 žmonės
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija
Šaltinis: BNS
2
A A

Apeliacinis teismas pirmadienį paskelbė, kad neblaivus ir teisės vairuoti neturėjęs vairuotojas pagrįstai pripažintas kaltu dėl tyčinio nužudymo iš chuliganiškų paskatų. Pavojingai vairavusio Jono Šatkevičiaus avarijoje Vilniuje žuvo moteris ir buvo sužeistos dar keturios pėsčiosios.

Iš Šalčininkų kilęs J.Šatkevičius kalės 12 metų. Anksčiau teistam vyrui bausmė avarijos byloje subendrinta su bausme už kitus nusikaltimus. Už avariją vairuotojui skirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nuteistasis Apeliacinio teismo prašė švelnesnės bausmės ir nusikaltimą įvertinti kaip neatsargų. Tačiau Apeliacinis teismas sutiko su Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu ir jo nekeitė, o nuteistojo skundą atmetė.

„Apeliacinis teismas sutinka su pirmos instancijos argumentais. Atsižvelgiant į J.Šatkevičiaus veiksmus, pasekmes, nusikaltimas padarytas netiesiogine tyčia. Jis ilgą laiką pavojingai manevravo, kelyje staigiai stabdė apsisukdamas 180 laipsnių kampu ir žinodamas, kad pėsčiųjų perėjoje gali būti žmonių. Kartu važiavę keleiviai ragino ir prašė vairuotoją nutraukti veiksmus, tačiau jis į bendrakeleivių pastabas nereagavo“, – sakė Apeliacinio teismo teisėjas Algimantas Valantinas.

Nuteistasis nesutiko su jo veiksmų kvalifikavimu. Jis mano, kad gali būti nuteistas tik už neatsargų gyvybės atėmimą, nes tokių pasekmių neplanavo – nenorėjo niekam atimti gyvybės. Vyras priminė aktoriaus Petro Dimšos ir kitas bylas, kuriose vairuotojai buvo nuteisti tik už mirtimi pasibaigusią avariją, o ne už žmogžudystę.

J.Šatkevičius apeliaciniu skundu taip pat prašė leisti jam atlikti laisvės atėmimo bausmę atvirojoje kolonijoje, o ne pataisos namuose. Nuteistojo teigimu, kalėdamas atvirojoje kolonijoje jis galėtų greičiau atlyginti priteistą žalą nukentėjusiesiems bei įstaigoms.

Prokuratūra ir nukentėjusieji mano, kad vairuotojas pelnytai gavo griežtą bausmę ir ji neturėtų būti švelninama.

Pagal nuosprendį už nukentėjusiųjų gydymą Valstybinei ligonių kasai nuteistasis turės sumokėti daugiau nei 13 tūkst. eurų, jam taip pat teks atlyginti neturtinę ir turtinę žalą – apie 75 tūkst. eurų. Teismas taiko laikiną nuosavybės teisių apribojimą J.Šatkevičiaus turtui – nuosavybės teise jam priklausančiam trečdaliui žemės sklypo ir pastato Šalčininkų rajone. Nuteistasis skunde nurodė, kad nenorėtų, kad vienintelis jo turtas būtų parduotas iš varžytynių.

J.Šatkevičius, kuris yra suimtas, Apeliacinio teismo posėdžiuose nedalyvavo.

Avarija įvyko netrukus po to, kai teismas iš Šalčininkų rajono gyventojo atėmė teisę vairuoti. Vyras pardavė automobilį ir nusipirko panašaus galingumo transporto priemonę.

Didelė eismo nelaimė įvyko Vilniuje, Lazdynų rajone, Erfurto gatvėje, 2015 metų kovo 13-osios vakarą, apie 20.30 val.

Bylos duomenimis, J.Šatkevičius nuosavu automobiliu „BMW 530“ mieste važiavo 92 kilometrų per valandą greičiu, dėl chuliganiškų paskatų ir kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu, keldamas pavojų kartu važiavusiems keleiviams bei aplinkiniams.

J.Šatkevičiaus vairuojamas BMW išslydo į priešpriešinio eismo juostą ir partrenkė Erfurto ir Žėručio gatvių sankryžoje esančia pėsčiųjų perėja ėjusius penkis žmones, tarp jų – du vaikus. Vairuotojui buvo nustatytas vidutinis – daugiau nei 1,6 promilės girtumas. J.Šatkevičius iki nusikaltimo padarymo niekur nedirbo, buvo baustas administracine tvarka, tarp jų – ir už vairavimą išgėrus.

Vilniaus apygardos teismas nuosprendyje pabrėžė, kad sprendimą dėl vairuotojo veiksmų kvalifikavimo priėmė remdamasis formuojama Aukščiausiojo Teismo praktika. Nuosprendžiu automobilis „BMW 530“ konfiskuotas kaip nusikaltimo padarymo priemonė.

2015 metų gruodžio pabaigoje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus plenarinė sesija paskelbė, kad tris žmones avarijoje pražudęs neblaivus Utenos rajono gyventojas pagrįstai buvo pripažintas kaltu dėl nužudymo. Mantui Šironui skirta kalėti 14 metų.

Dar viena byla, kur mirtiną avariją sukėlęs vairuotojas kaltintas tyčiniu nužudymu, vasarį išnagrinėta ir Kauno apygardos teisme. Smarkiai greitį viršijęs ir mirtiną avariją Kaune sukėlęs Arūnas Stiklioraitis pripažintas kaltu dėl nužudymo, jam paskirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė. Pastarasis nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min