Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žudikui padėti sustojęs vairuotojas: „Jis atrodė išsigandęs, veidas sudraskytas“

Įtariamojo automobilis „Hyundai“
Nojaus nuotr. / Justinos Šikšniūtės nužudymu įtariamo vyro automobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

15min.lt pakalbino Šilutės rajono gyventoją (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), tapusį svarbiu Justinos Šikšniūtės nužudymo bylos liudytoju. Vyras kremtasi tik vėliau sužinojęs, kokiu svarbiu momentu lemtingą sekmadienio vakarą buvo akis į akį susidūręs su įtariamuoju žudiku Valdu Jankausku. Giedrių (vardas pakeistas – red. past.) kamuoja dvejonės: galbūt pagrobtoji studentė automobilyje dar buvo gyva ir išslydo šansas Justiną išgelbėti.

„Bagažinė buvo atidaryta. Bet tamsu buvo ir nieko nesimatė. Jei tik būčiau įsivaizdavęs, kad čia tokie dalykai darosi, tikrai būčiau patikrinęs ir saloną“, – ketvirtadienį kalbėdamas su 15min.lt Giedrius krimtosi galbūt praleidęs šansą išgelbėti gyvybę.

„Facebook“ nuotr./Justina Šikšniūtė
„Facebook“ nuotr./Justina Šikšniūtė

20-metė studentė Justina Šikšniūtė sekmadienio vakarą klastingai buvo pagrobta Saugose (Šilutės r.). Iš studentiškų kelionių uždarbiaudavęs šilutiškis Valdas Jankauskas žadėjo šviesiaplaukę savuoju žalios spalvos „Hyundai“ nuvežti iš Šilutės rajono į Klaipėdą, tačiau pasuko šunkeliais.

Kaip vėliau nustatė kriminalistai, pagrobėjo ir aukos grumtynės tikriausiai vyko netoli Priekulės (Klaipėdos r.). Ten policija rado išdaužto „Hyundai“ stiklo šukių.

Kaip tik tuo metu, sekmadienį apie 20 val., iš Kintų (Šilutės r.) nuosavu automobiliu keliavo Giedrius.

Kelyje tarp Sakūčių ir Priekulės Giedrius pamatė nuo kelio į griovį priekiu nuslydusį ir ten užstrigusį V.Jankausko „Hyundai“ automobilį. Ant asfalto dangos matėsi maždaug 5 metrų ilgio stabdymo žymė.

„Kaip pareigingas Lietuvos žmogus aš sustojau, nes pamačiau, kad žmogui kažkokia nelaimė“, – sakė 15min.lt pašnekovas. Giedrius pridūrė: „Jeigu būčiau kažką žinojęs, gal dar būčiau kažką pakeitęs. O dabar įvyko tokia nesąmonė...“

Jis manęs paklausė – gal turi šniūrą mane ištraukti? Aš atsakiau, kad neturiu, virvės nesivežioju“, – pasakojo Giedrius.

Kai Giedrius sustojo šalia „Hyundai“, V.Jankauskas iškart išpuolė iš automobilio.

„Sako – oi, man langą išmušo su akmeniu! Čia vietiniai turbūt. Jis buvo su baltais marškinėliais trumpomis rankovėmis, visas truputį apsikraujavęs, išsigandęs. Ir man mintys taip ir susidėliojo – jei jam metė akmenį į tą stiklą, nuo tų stiklų jis ir susibraižė“, – 15min.lt jaudindamasis pasakojo Giedrius.

Jis sakė tamsoje apgraibomis įkišęs ranką pro langą ir tokiu būdu įsitikinęs, kad stiklo ten nėra.

„Tada jis manęs paklausė – gal turi šniūrą mane ištraukti? Aš atsakiau, kad neturiu, virvės nesivežioju“, – pasakojo vairuotojas.

Pasak Giedriaus, netrukus įvykio vietoje sustojo dar vienas geradarių automobilis.

„Pas vyrus buvo lynas. Jie man tik prikabino, ir aš ruošiausi sėsti į mašiną tempti, bet jis savo eiga išvažiavo, aš net nieko nespėjau“, – pabrėžė Giedrius.

Algirdo Venskaus nuotr./Valdas Jankauskas teisme
Algirdo Venskaus nuotr./Valdas Jankauskas teisme

Svarbus liudytojas tęsė toliau: „Jis pradėjo klykaut, šūkaut – viskas, viskas, lekiu, kol policija nepagavo!“

Po šių žodžių V.Jankauskas nurūko Sakučių kryptimi.

Po kelių dienų pamatęs įtariamojo nuotraukas „Facebook“, Giedrius nutarė netylėti.

Kaip žinoma, nužudytos J.Šikšniūtės kūnas trečiadienį  aptiktas Macikuose, maždaug už kilometro nuo įtariamojo žudiko namų.

Žaliąją „Huyndai“ su išdaužtu stiklu V.Jankauskas dar pirmadienį už kelis šimtus litų pridavė į metalo laužą.

Trečiadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas leido suimti įtariamąjį dėl studentės nužudymo V.Jankauską trims mėnesiams.

Nojaus nuotr./Parodymų patikrinimas įvykio vietoje: šioje šalikelėje netoli Priekulės V.Jankausko „Hyundai“ buvo nulėkęs į griovį.
Nojaus nuotr./Parodymų patikrinimas įvykio vietoje: šioje šalikelėje netoli Priekulės V.Jankausko „Hyundai“ buvo nulėkęs į griovį.
Nojaus nuotr./Nužudymo vietoje
Nojaus nuotr./Vieta, kur rasta negyva studentė

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min