TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žurnalisto žudikas Igoris Achremovas – tarsi užstrigusios plokštelės dainininkas

Achremovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Igoris Achremovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau 8-ąjį kartą teismas sprendžia klausimą dėl I.Achremovo, nuteisto už žurnalisto Vito Lingio nužudymą, lygtinio paleidimo. Tiesa, šįkart nuo nesėkmingų bandymų pavargę pataisos įstaigos atstovai nutarė nebetarpininkauti I.Achremovo naudai. Teismas teikimą ir vėl atmetė.

Antradienio popietę Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas svarsto naują teikimą dėl garsaus nuteistojo išankstinio paleidimo į laisvę.

Pataisos namų atstovų teikimai šiuo klausimų jau seniai skamba lyg užstigusi plokštelė – už žurnalisto V.Lingio nužudymą nuteistam I.Achremovui tai yra jau aštuntasis bandymas ištrūkti į laisvę.

Nors pavyzdingu elgesiu ir nuoširdžia atgaila garsėjantis 46 metų I.Achremovas atitinka visus formalius lygtinio paleidimo kriterijus, teisėjai ir prokurorai jam yra negailestingi. Tiesa, 2010 m. gegužės 6 d. tas pats Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas buvo patenkino Pataisos namų atstovų teikimą dėl I.Achremovo lygtinio paleidimo. Tam neprieštaravo net posėdyje dalyvavusi prokurorė, kuriai, vos grįžusiai į prokuratūros būstinę, liepta persigalvoti.

Netrukus aukštesnės instancijos teismas patenkino prokurorų apeliacinį skundą ir panaikino I.Achremovui palankią nutartį.

Netikėta tai, jog šįkart pataisos namų administracijos atstovai atsisakė tarpininkauti dėl I.Achremovo lygtinio paleidimo. Argumentai: kad jis nuteistas už sunkų nusikaltimą ir kad dar liko didelė neatliktos bausmės dalis.

I.Achremovui posėdyje atstovaujantis advokatas šiuos motyvus pavadino subjektyviais ir net absurdiškais. Anot teisininko, vadovaujantis tokia logika, asmenys, padarę sunkų nusikaltimą, Lietuvoje apskritai neturėtų pretenduoti pirma laiko išeiti į laisvę, nors teoriškai tokia galimybė turėtų būti. 

Kaip žinoma, I.Achremovas iš pradžių nuteistas kalėti iki gyvos galvos, vėliau bausmės laikas sutrumpintas iki 25 metų. Šiuo metu neatliktos jo bausmės laikas yra kiek daugiau nei 7 metai.

Papildyta 14.33 val. Bylą išnagrinėjusi teisėja Alberta Baltušytė operatyviai paskelbė, kad teikimas dėl I.Achremovo lygtinio paleidimo atmestinas. Teismas patvirtino, kad nuteistasis formaliai atitinka visus lygtiniam paleidimui būtinus kriterijus, tačiau tai yra teikimo svarstymo sąlyga, o ne jo taikymo pagrindas.

Anot teisėjos A.Baltušytės, jau dabar paleidus I.Achremovą į laisvę, nebūtų pasiekti jam skirtos bausmės tikslai, be to, būtų pažeisti teisingumo, kurio šioje istorijoje viliasi nukentėjusieji ir visa visuomenė, principai. 

Šiandienė teismo nutartis gali būti per 5 dienas skundžiama aukštesnės instancijos teismui.

VIDEO: 15min.lt - Achremovo advokato komentaras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min