Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 21d. 14:12

Žuvimi prekiaujančios bendrovės vadovas ją fiktyviai pardavė asocialiam latviui, FNTT klaipėdietį pričiupo sukčiaujant pridėtinės vertės mokesčiu

Marinuotos stintos
Shutterstock nuotr. / Iliustracinė nuotrauka: žuvis

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyboje baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame baldinių plokščių apdirbimu ir prekyba žuvimi užsiimančios bendrovės direktorius V.M. sukčiaudamas ne tik išvengė sumokėti beveik 700 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio, bet ir įgijo teisę susigrąžinti 500 tūkst. litų šio mokesčio iš valstybės biudžeto.

Tyrimo metu atskleista, kad V.M. vadovaujama bendrovė, pelningai parduodama žuvį, į valstybės biudžetą turėjo sumokėti beveik 700 tūkst. litų PVM. Stengdamasis šio mokesčio išvengti, uostamiesčio verslininkas suklastojo bendrovės dokumentų priėmimo–perdavimo aktą ir fiktyviai ją pardavė asocialiam Latvijos piliečiui. Nustatyta, kad jau tariamai pardavęs bendrovę klaipėdietis vykdavo į Latviją, ir iš ten paštu išsiųsdavo mokesčių administratoriui teiktinas suklastotas PVM deklaracijas, kuriose būdavo nurodytos išgalvotos grąžintino pridėtinės vertės mokesčio sumos.

Tyrimo metu atskleista, kad per 8 mėnesius įtariamasis V.M. suklastojo ir iš Latvijos paštu atsiuntė Lietuvos mokesčių administratoriui deklaracijas, kuriose iš viso nurodyta melaginga 1,2 mln. litų grąžintino PVM suma. Taip uostamiesčio bendrovė ne tik išvengė prievolės į valstybės biudžetą sumokėti apie 700 tūkst. litų PVM, bet dar ir įgijo teisę susigrąžinti 500 tūkst. litų PVM permoką.

FNTT praneša, kad baigtą ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Praėjusiais metais už Lietuvos Respublikos piliečio paso suklastojimą nuteistam V.M. gresia   maksimali  iki 8 metų laisvės atėmimo bausmė. Baigta baudžiamoji byla perduota Klaipėdos  miesto apylinkės teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min