Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvėriška Rokiškio teismo bausmė: už gramą kanapių – 5 metai kalėjimo

Kanapės
Vilniaus policijos nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: kanapės
Šaltinis: 15min
1
A A

Nuteista narkotikus į areštinę gabenusi trijulė. Jaunas biržietis, policijos areštinėje atliekantis administracinį areštą, taip norėjo apsirūpinti narkotikais, kad nepasibodėjo į nusikaltimą įtraukti ir bičiulį, ir savo merginą. Rokiškio rajono apylinkės teismas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti paskelbė nuosprendį trims biržiečiams: 28 metų Rolandui Audickui, metais jaunesniam Skirmantui Balčiūnui bei pastarojo 20-metei draugei Laurai Jasukaitytei.

2013 metų balandį S.Balčiūnas buvo atsidūręs Rokiškio rajono policijos komisariato areštinėje, kur turėjo atlikti administracinį areštą. Balandžio 9 d. jis paskambino savo draugei Laurai ir paprašė jos į areštinę atgabenti narkotinių medžiagų – kanapių. Narkotikus merginai turėjo perduoti biržietis Rolandas, kurio brolis buvo uždarytas vienoje kameroje su S.Balčiūnu.

Narkotikus – 0,827 g džiovintų kanapių, R.Audickas kitą dieną Biržuose nusipirko iš nepažįstamo asmens. Tuomet kartu su mergina narkotikų paketėlį paslėpė plastikiniame pomidorų kečupo butelyje.

Narkotikus į areštinę nešė nieko nenutuokiantis žmogus. Jo krepšyje buvo klastingai sukeisti kečupo buteliukai.

Nuvežti broliui į Rokiškio policijos areštinę maisto produktų ir cigarečių R.Audickas paprašė biržietį A.Š. – davė jam pinigų, paskolino savo automobilį. Kartu su nieko neįtariančiu vaikinu į Rokiškį išvažiavo ir L.Jasukaitytė. Vykdydama areštinėje sėdinčio savo vaikino nurodymus, tą pačią dieną ji kartu su A.Š. prekybos centre pirko įvairių maisto produktų, tarp jų – ir tokio pat kečupo buteliuką, kaip tas, kuriame buvo paslėpti narkotikai. Vėliau, paprašiusi vairuotojo dar kartą nueiti į parduotuvę, mergina, kol jo nebuvo automobilyje, kečupo buteliukus slapta sukeitė.

Kai A.Š. nunešė į Rokiškio rajono policijos komisariato areštinę R.Audicko broliui skirtą siuntinį, pareigūnai jį kruopščiai apžiūrėjo. Išpylus pomidorų padažą, buvo rastas paketėlis su kanapėmis. Siuntinį atnešęs biržietis tvirtino maisto produktus pirkęs parduotuvėje. Todėl pareigūnų dėmesys nukrypo į kartu su juo važiavusią merginą.

Sulaikyta L.Jasukaitytė ir ikiteisminio tyrimo metu, ir teisme savo kaltę visiškai pripažino ir tvirtino, kad narkotikų perdavimą į areštinę suorganizavo jos tuometis draugas S.Balčiūnas. Ji tik vykdžiusi jo nurodymus.

Ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę neigęs, po merginos apklausos teisme R.Audickas parodymus pakeitė ir prisipažino įsigijęs narkotinės medžiagos iš nepažįstamo žmogaus Biržuose, o vėliau Laurai padėjęs šį paketėlį paslėpti kečupo buteliuke.

Savo kaltės visiškai nepripažino tik S.Balčiūnas. Nagrinėjant bylą teisme jis atsisakė duoti parodymus. Tačiau, teismo nuomone, jo veika kvalifikuotina kaip neteisėto narkotinės medžiagos įgijimo, laikymo ir gabenimo, turint tikslą ją platinti, organizatoriaus veiksmai, pasireiškę nusikalstamos veikos parengimu ir vadovavimu jai (BK 24 str. 4 d.).

Būtent minėto biržiečio nurodymu R.Audickas ir L.Jasukaitytė narkotikus paslėpė pomidorų padažo buteliuke, o vėliau jie per nieko neįtariantį A.Š., turėjo būti perduoti kartu su siuntiniu į areštinę. Be to, S.Balčiūnas nurodė savo merginai ištrinti visas SMS žinutes, baimindamasis, kad ši nusikalstama veikla nebūtų atskleista.

„Bausmės griežtos, nes narkotikų platinimas yra visuomenei didelį pavojų keliantis nusikaltimas. Šiuo atveju jis buvo padarytas dar ir ypač įžūliai: narkotikai gabenti į areštinę, kurioje laikomi nuo visuomenės izoliuoti asmenys“, – aiškino prokurorė D.Suvaizdytė-Makšimienė.

Teismas pripažino, kad S.Balčiūnas, kaip nusikalstamos veikos organizatorius, parengė neteisėto narkotinės medžiagos įgijimo, laikymo ir gabenimo, siekiant ją platinti, nusikalstamą veiką ir jai vadovavo. O R.Audickas ir L.Jasukaitytė, su juo veikdami kaip bendrininkų grupė, neteisėtai disponavo narkotinėmis medžiagomis, turėdami tikslą jas platinti.

Anksčiau teistam, ne kartą už įvairius pažeidimus baustam administracine tvarka S.Balčiūnui lapkričio 7 d. nuosprendžiu teismas skyrė 5 metų laisvės atėmimo bausmę, praeityje taip pat teistam R.Audickui – 4 metus nelaisvės.

Vienintelė išsamius parodymus davusi L.Jasukaitytė nuteista laisvės apribojimo bausme 1 metams 6 mėnesiams, įpareigojant ją per visą bausmės laikotarpį mokytis, o mokslus pabaigus – pradėti dirbti arba registruotis darbo biržoje bei kiekvieną dieną nuo 22 val. iki 6 val. būti namuose.

Ikiteisminį tyrimą atliko Rokiškio rajono policijos komisariato tyrėjai vadovaujant Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorei Dianai Suvaizdytei-Makšimienei.

Teismas visiems trims teisiamiesiems skyrė tokias bausmes, kokių prašė prokurorė. „Bausmės griežtos, nes narkotikų platinimas yra visuomenei didelį pavojų keliantis nusikaltimas. Šiuo atveju jis buvo padarytas dar ir ypač įžūliai: narkotikai gabenti į areštinę, kurioje laikomi nuo visuomenės izoliuoti asmenys“, – Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Stundžienės ketvirtadienį paviešintame pranešime cituojama D. Suvaizdytė-Makšimienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min