TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvirblaičių ūkininką ir jo sūnų kirviu užkapojęs dvidešimtmetis kalėjime sėdės 17 metų

Temidė
Trakų rajono apylinkės teismo nuotr. / Temidė
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos teismas už miegančių tėvo ir jo sūnaus itin žiaurių nužudymą dėl menkaverčio preteksto – siekiant pagrobti nedidelės vertės turtą – 17 metų laisvės atėmimo bausme nuteisė dvidešimtmetį Ernestą Paulauską.

Teismo pranešime skelbiama, kad egzekuciją nuteistasis įvykdė prieš metus Žvirblaičių kaime, Plungės rajone.  Iš Šiaulių į Plungę gyventi atvykęs ir darbo neturintis E.Paulauskas kirviu nužudė savo sodyboje miegančius vyrus – garbaus amžiaus tėvą ir trisdešimtmetį jo sūnų.

Jaunuolis pas nužudytą ūkininką 2 mėnesius dirbo įvairius ūkio darbus. Nors dėl padaryto nusikaltimo E.Paulauskas prisipažino ir labai gailisi, tačiau jis negalėjo paaiškinti šio dvigubos žmogžudystės motyvų. Teismui nurodė, kad  sodybos šeimininkas ir jo tėvas smurto prieš jį niekada nenaudojo, tačiau paskutiniu metu jį žemindavo, o jis jautriai reaguodavo į patyčias.

Teismas, išklausęs kaltinamąjį, liudytojų parodymus, susipažinęs su teismo medicinos specialistų išvadomis, teismo psichologijos ekspertizės aktu, konstatavo, kad šie įrodymai patvirtina E.Paulausko kaltę apiplėšus ir plėšimo metu tyčia nužudžius du bejėgiškos būklės vyrus.

Teismui kaltinamasis nurodė, kad  sodybos šeimininkas ir jo tėvas smurto prieš jį niekada nenaudojo, tačiau paskutiniu metu jį žemindavo, o jis jautriai reaguodavo į patyčias.

Teisėjų kolegija pabrėžė, kad šis smurtinis nusikaltimas įvykdytas beprasmiškai ir tik dėl menkaverčio motyvo – siekiant užvaldyti palyginti nedidelės vertės svetimą turtą ir taip grąžinti skolą. Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į kaltinamojo atsakomybę lengvinančią aplinkybę – nuoširdų gailėjimąsi padarius nusikaltimą, tačiau atsakomybę sunkino tai, kad vyras nusikalto būdamas neblaivus.

Iš kaltinamojo nužudytojo žmonai priteistas 20 000 Lt ir tik po šio nusikaltimo įvykdymo gimusiai jų dukrai – 50 000 Lt neturtinės žalos atlyginimas.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teisme.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min