Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 4d. 11:49

Hidrometeorologijos tarnyba: šių metų vasara buvo 1,2 laipsnio šiltesnė nei vidutiniškai

Poilsiautojai Palangoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Poilsiautojai Palangoje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) pranešime skelbia, kad 2020 m. kalendorinio vasaros sezono (birželis – rugpjūtis) vidutinė oro temperatūra buvo 18 laipsnių šilumos, o tai yra 1,2 laipsnio šilčiau už įprastinę daugiametę (16,8 laipsnio šilumos) vasaros temperatūrą. Iš visų vasaros mėnesių, birželis šiemet buvo šilčiausias.

„Viena iš šios vasaros ypatybių ta, kad šilčiausias vasaros mėnuo buvo birželis, kurio temperatūra buvo 18,7, tai yra 3,3 laipsnio šilčiau už standartinę klimato normą. Įprastai šilčiausias vasaros mėnuo Lietuvoje būna liepa ar rugpjūtis. Birželis šilčiausiu vasaros mėnesiu tampa antrus metus iš eilės. 2019 metų birželis buvo šilčiausias nuo 1961 m., o šių metų – antras pagal oro temperatūrą“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.

Pasak jo, šių metų liepos mėnuo buvo šiek tiek vėsesnis (0,7 laipsnio), o rugpjūtis 1,1 laipsnio šiltesnis už daugiametes normas: liepos temperatūra Lietuvoje buvo 17,2 laipsnio šilumos, o rugpjūčio 18,2 laipsnio šilumos.

Aukščiausia šių metų vasaros oro temperatūra registruota birželio 18 d. Pakruojo AGMS, kai oras įkaito iki 34,2 laipsnio karščio, žemiausia oro temperatūra registruota birželio 3 d. Skuode 2,3 laipsnio šilumos.

Taip pat Lietuvoje šią vasarą fiksuoti du paros aukščiausios oro temperatūros rekordai: birželio 17 d. 32,7 laipsnio karščio (Druskininkai) ir birželio 18 d. 32,3 laipsnio karščio (Klaipėda). Atskiromis dienomis buvo viršyti ir kai kurių meteorologijos stočių paros rekordai.

Šios vasaros kritulių kiekis beveik sutapo su daugiamete norma. Per tris mėnesius vidutiniškai Lietuvoje iškrito 232 mm kritulių, o daugiametė norma Lietuvoje yra 229 mm. Birželį, kritulių kiekis buvo didesnis nei įprastai, o liepą ir rugpjūtį mažesnis. Tačiau kritulių pasiskirstymas buvo labai netolygus teritoriniu atžvilgiu: mažiausiai kritulių teko pietų, pietryčių Lietuvai, o daugiausia vakarinei šalies daliai. Didžiausias šios vasaros kritulių kiekis registruotas Kaišiadoryse, kai per 3 mėn. iškrito apie 350 mm kritulių.

Saulės spindėjimo trukmė buvo artima daugiametei normai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min