Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2012 01 01

Kitą savaitę laukia permaininga lietuviška žiema

Pirmoji metų savaitė bus lietuviškai žiemiška. Tokiomis prognozėmis LRT naujienų laidoje „Panorama“ pasidalijo sinoptikė Alva Nagelytė.
Šeštadienį sostinėje pasnigo
Negausus savaitgalio sniegas pirmadienį turėtų ištirpti. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Sinoptikės teigimu, savaitės pradžioje į Lietuvą atslinks šilumos banga su krituliais. Daugelyje šalies rajonų žadama lijundra ir dar didesnis apledėjimas. Savaitės viduryje atkeliausiantis ciklonas sukels vėtras, o paskutinės pirmosios metų savaitės dienos bus žiemiškesnės – su šiek tiek sniego ir šalčio.

Ledą ir sniegą, padabinusį dalį Lietuvos Naujųjų metų sutikimo proga, pirmadienį tirpdys smarkus lietus, kuris daugelyje šalies rajonų tęsis ir antradienio naktį. Po lietaus kai kur nusidrieks rūkas. Termometrai naktį rodys nuo 1 laipsnio šilumos iki 4 šalčio, dieną oras sušils iki 0–5 laipsnių šilumos.

Antradienio dieną debesys plonės, nedidelis lietus labiau tikėtinas pajūryje. Temperatūra tiek dieną, tiek naktį bus panaši – apie 1–4, pajūryje – apie 1–6 laipsnius šilumos.

Trečiadienis numatomas vėjuotas, artėjantis ciklonas kels stiprias vėtras, atneš nemažai kritulių, daugiausia – lietų. Pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s, dienos pabaigoje kai kur gali sustiprėti iki 24 m/s. Temperatūra naktį svyruos apie 0–4 laipsnius šilumos, panaši temperatūra bus ir dieną, tik vakariniame šalies pakraštyje kils iki 6 laipsnių šilumos.

Gana vėjuotas išliks ir ketvirtadienis, ypač naktį. O besismelkiant šaltesniam orui prasidės ir šlapdriba. Penktadienį šalyje ramiai snyguriuos, naktį truputį pašals, dieną temperatūra svyruos apie nulį. Savaitgalio orai bus gana ramūs, naktimis spustelės šaltukas.

Kokių orų sulauksite savo mieste ar rajone, galite pasitikrinti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius