Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 12d. 12:00

Meteo.lt: Pirmasis lapkričio dešimtadienis buvo gerokai šiltesnis nei įprasta

Ankstyvas rytas Markučių parke
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ankstyvas rytas Markučių parke

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo paskyroje „Facebook“ praneša, kad pirmasis lapkričio dešimtadienis buvo gerokai šiltesnis nei įprasta. Vidutinė oro temperatūra pirmąjį lapkričio dešimtadienį Lietuvoje buvo 7,7 °C, tai yra net 4,2 °C šilčiau už vidutinę daugiametę šio laikotarpio oro temperatūrą.

Šis praėjęs dešimtadienis patenka į šilčiausių lapkričio pirmųjų dešimtadienių trejetą.

Iki šiol šilčiau buvo tik 1967 m. (7,9 °C) ir 2000 m (7,8 °C).

Pirmąjį lapkričio dešimtadienį dar žydėjo pavieniai augalai, soduose sirpo paskutinės avietės, o ir grybautojai miškuose nenuobodžiavo.

Lapkričio aštuntąją Dzūkijoje miškuose dar pūpsojo baravykai.

Šių metų spalio mėnuo irgi buvo išskirtinai šiltas: jo vidutinė mėnesio temperatūra trimis laipsniais viršijo daugiametę įprastinę.

Vidutinė spalio temperatūra Lietuvoje šiemet siekė 10,2 laipsnio Celsijaus, tuo metu daugiametė siekia 7 laipsnius.

„Šis spalis buvo antras pagal šiltumą nuo 1961 metų ir iki šiol buvusiam šilčiausiam spaliui (1967 spalio viduryje temperatūra buvo 10,3 °C), nusileido vos 0,1 °C“, – sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.

Jo teigimu, ypač šiluma išsiskyrė pirmosios dešimt dienų, jų vidutinė temperatūra siekė 13,3 laipsnio, bei trečiasis dešimtadienis, kai vidutinė temperatūra siekė 10,1 laipsnio. Jie buvo patys šilčiausi nuo 1961 metų.

Sinoptikai primena, kad rugsėjo mėnesį situacija buvo labai panaši: rugsėjis buvo antras pagal šiltumą mėnuo nuo 1961 metų, 0,1 laipsnio nusileidęs šilčiausiam iki šiol registruotam mėnesiui.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min