2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Metų sandūroje – šilumos rekordai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo paskyroje „Facebook“ praneša, kad metų sandūroje Lietuvoje fiksuoti net keli šilumos rekordai.
Pirmoji 2023 metų diena Kaune
Pirmoji 2023 metų diena Kaune / 15min skaitytojo nuotr.

Gruodžio 31-ąją Kybartuose buvo užfiksuota +10,7 °C. Ankstesnis 16 metų senumo rekordas buvo viršytas 3,1 laipsnio.

Sausio 1-ąją Druskininkuose išmatuota net +14,9 °C. Ankstesnis 5 metų senumo rekordas pagerintas net 6,1 laipsnio.

Iki šiol viso sausio mėnesio aukščiausia oro temperatūra buvo +12,6 °C (Lazdijai, 2007-01-10). Taigi, preliminariai, šis 16 metų senumo rekordas buvo pagerintas 2,3 laipsnio.

Remiantis preliminariais duomenimis, registruotas ir sausio 2-osios šilumos rekordas (kuris stebėtas naktį). Kalvarijoje ir Druskininkuose pirmoje nakties pusėje išmatuota +12,8 °C. Ankstesnis rekordas buvo +8,8 °C, fiksuotas Kybartuose 1988-01-02.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pabrėžia, kad tai yra preliminari informacija, visus skaičius dar turės patikrinti specialistai.

Pirmoji metų diena daug kur buvo debesuota ir su lietumi bei gūsingu vėju, oras sušilo iki 8–13 laipsnių. Pietvakariniuose rajonuose buvo šilčiausia (13–15 laipsnių), ten lietaus iškrito mažiau, pasirodė saulė, o taip pat fiksuoti silpnesni vėjai. Naktį vietomis palijo, žemiausia oro temperatūra siekė 1–6 laipsnius šilumos.

Tačiau atplūdusi šiluma po truputį trauksis. Pirmadienio dieną daug kur numatomas lietus. Vėjas pietinių krypčių, 6–11 m/sek. Aukščiausia temperatūra 5–10 laipsnių šilumos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min