Orai.lt: su antruoju kalendoriniu rudens mėnesiu bandys įsitvirtinti tikrasis ruduo

Štai ir prasidėjo antrasis rudens mėnuo – spalis. Simboliška, kad baigiantis rugsėjui ir prasidedant spaliui įvyko orų permainos, šiluma pasitraukė, atkeliavo vėsesni orai.
Ruduo Labanoro girioje
Ruduo Labanoro girioje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Sekmadienį dangumi plauks įvairaus tankumo debesys, protarpiais džiugins saulės spinduliai, tačiau jie nebebus tokie šilti kaip ankstesnėmis dienomis. Tai vienur, tai kitur susikaups storesni debesys iš kurių nulis trumpalaikis, nelabai gausus, rudeniškas lietus, iki vakaro palis didesnėje šalies dalyje. Temperatūra kilti neskubės, įdienojus sušils iki 15–19 laipsnių. Pūs palyginti stiprus vakarų vėjas, 8–13 m/s greičiu, jis kels žvarbumo pojūtį.

Pirmadienio naktį slėgis pakils, debesys sklaidysis, žymesnio lietaus nenumatoma. Vakarų vėjas aprims iki 5–10 m/s. Naktis bus gaivi, temperatūra pažemės iki 5–10 laipsnių, tik vakariniame šalies pakraštyje laikysis 11–14 laipsnių šilumos.

Pirmadienio dieną iš vakarų atkeliaus tankesnių debesų zona, vietomis palis, bet daugiausia negausiai. Vėjas pūs iš vakarų, pietvakarių, 5–10 m/s greičiu. Temperatūra vėl kils iki 15–19 laipsnių.

Antradienio naktį per šalį slinks šiltasis atmosferos frontas, dieną pateksime į šiltąją ciklono dalį, į šalį ims plūsti šiltesnio oro masė. Naktį oras atvės iki 9–14, pajūryje – 15-16 laipsnių, dieną sušils iki 19–24 laipsnių. Palis tik vietomis ir daugiausia negausiai. Dieną stiprės pietų, pietvakarių vėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min