15min be reklamos
Publikuota 2017 01 02, 06:49

Orai.lt: žiema ruošiasi smarkiai kovai

Stojus Naujiems metams žiema energingai griebsis tvarkyti orus.
Žiema
Žiema / Fotolia nuotr.

Pirmadienio rytą praslinkus šaltajam atmosferos frontui dieną į Lietuvą pradės veržtis jau šaltesnis oras, nešinas neintensyviomis šlapdribomis. Vidutinio stiprumo vėjas pūs iš vakarų, šiaurės vakarų, smarkesni gūsiai - pajūryje. Temperatūra didesnę dienos dalį beveik nesikeis, bus nuo 1 iki 3, pajūryje iki 4–5 laipsnių šilumos, tačiau vakare jau gana staigiai kris žemyn ir peržengs nulio laipsnių ribą. Vietomis susidarys plikledis.

Antradienį debesys kaitaliosis su pragiedruliais, naktį daug kur, dieną vietomis gali retkarčiais nesmarkiai pasnigti. Naktį įsitvirtins palyginti lengvas 1–5 laipsnių šaltukas. Dieną temperatūra svyruos apie 0-2 laipsnius šalčio.

Trečiadienį žiemos draugiškumas baigsis. Savo įsitvirtinimui pasitelks smarkų sniegą, pūgas, stiprius vėjus. Nakties temperatūra nukris iki 2–7 laipsnių šalčio, dieną didesnėje šalies dalyje trumpam dar kilstelės iki atlydžio temperatūros. Tačiau vakarėjant žiema jau ims šiepti ir šalčio dantis. Termometro stulpelis staigiai slūgs žemyn.

Ketvirtadienio rytą jau daug kur gnaibys 11–13, rytiniuose rajonuose vietomis ir žemiau 15 laipsnių šaltis, toliau skverbiantis šaltam orui temperatūra dieną nekils. Šiurpins ir stipraus šaltas, sniegą nešiojantis šiaurės vėjas.

Orai.lt
Orai visoje Lietuvoje - Orai.lt!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min