TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pamaryje pavojaus lygis dėl ekstremalios temperatūros – stichinis, kaitra čia kaip prieš 20 metų

Minijos žiočių gaiva
Aldonos Aleksėjūnienės nuotr. / Minijos žiočių gaiva
Šaltinis: 15min
0
A A

Per visą orų stebėjimų laikotarpį absoliučiai didžiausia šalyje 33 laipsnių kaitra liepos 27-ąją, meteorologų duomenimis, buvo užfiksuota 1994 metais Šilutėje. Nedaug tetrūko, kad šiemet šis rekordas Šilutėje būtų buvęs pakartotas.

„Šiandien svilino 32,7 laipsnio karštis, vakar – 31,3, užvakar – 31,1 laipsnio. Šie tris dienas iš eilės kilusios temperatūros duomenys reiškia jau pasiektą  stichinį meteorologinį reiškinį – kaitrą.  Apie jo pavojingumą  hidrometeorologijos stotis perspėja visus gyventojus, nes ekstremali temperatūra, panašu, laikysis dar ne  vieną dieną“, – tai Šilutės hidrometeorologijos stoties vyresniosios stebėtojos Onutės Bubulienės žodžiai, išsakyti sekmadienio vakarą.

Pasak jos, naktį laukiamas lietus, bet kur ir kokio intensyvumo jis bus – nenuspėjama.

Gali imti strigti laivai

Kaitra ne tik miškus pavertė pavojingai degiais – pasiekta ketvirta  gaisringumo klasė, Šilutės urėdija gyventojų lankymąsi miškuose pasiryžusi riboti.

Šie tris dienas iš eilės kilusios temperatūros duomenys reiškia jau pasiektą  stichinį meteorologinį reiškinį – kaitrą

Karščiai be lietaus jau pavojingai išsekino ir upių vagas. Hidrometeorologai Šyšos upėje, dešiniajame Nemuno intake, sekmadienį užfiksavo  tik 0,71 metro vandens lygį. Tai reiškia, kad  vanduo nukrito iki  absoliutaus minimumo.  Nedaug trūksta, kad didesnės grimzlės laivai imtų strigti. 

„Bet dar nestringa, artėja saulės laida, sėkmingai  iš Kuršių marių grįžo beveik visi šiandien išėję laivai. O jų mūsų uoste  dabar švartuojasi per šimtą“, – sakė Šilutės uosto budintysis.

Vakarų Lietuvoje visų upių vandens baseinai jau trys mėnesiai yra beveik perpus seklesni, negu likusioje Lietuvos dalyje. Nes kritulių čia nuo pavasario iki dabar buvo ženkliai mažiau. 

Akmenos (Kretingos r.) aukštupyje dabar – tik 46,4 cm, Danėje – 69 cm  vandens lygis, seklumomis nusėtas ir visas Minijos aukštupys. 

Specialistai nuogąstauja, kad  krašto  telkiniuose gamtosauginis vandens debitas, reikalingas, kad būtų užtikrinamos minimalios ekosistemų gyvavimo sąlygos, gali atsidurti prie pavojingos ribos. Nerimo nemažina pavojingos tendencijos,  karščių tąsos prognozės.

Poilsiautojų minios

Bet kad ir  ženkliai nusekusios Vakarų Lietuvos upės šį savaitgalį vis tiek masino poilsiautojus, kurie   čia ieškojo švaresnio ir gaivesnio nei Baltijos jūroje  ar Kuršių mariose vandens.

Tik ratuotieji vasarotojai, aptikę bent kiek laisvesnes prieigas prie vandens, užstatė pakrantes savo automobiliais taip, kad niekas kitas negalėtų greta su savo patiesalais ant žolės pievutėse įsikurti. Kūreno laužus, kepė mėsą, gurkšnojo, ką atsivežę, o butelius ir kitas šiukšles padriekė paupiais.

Greitaeigiai kateriai nepaisė laivybos taisyklių reikalavimų saugomų teritorijų upėse plaukti tik lėta eiga. Vėjo šuorai, sklendžiant visu greičiu, pramogautojus gaivino, tad draudimų niekas nepaisė. Nemuno delta po savaitgalio liko nudrengta. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min