„Pirmadienį sušilo labiau nei prognozuota, todėl vėl buvo išmatuotas šilumos rekordas. Jau penktas paeiliui. Taip nutinka labai retai, tačiau šiemet tai yra net antras kartas, kuomet užfiksuojami penki aukščiausios oro temperatūros rekordai iš eilės (pirmas kartas buvo sausio pabaigoje)“, – skelbia meteo.lt.
Remiantis preliminariais duomenimis, buvo išmatuotas naujas kovo 10-osios aukščiausios oro temperatūros rekordas. Kretingoje oras sušilo net iki 18,6 °C. Ankstesnis šios dienos rekordas buvo užfiksuotas lygiai prieš 50 metų (1975-03-10) Varėnoje, tuomet temperatūra pakilo iki 17,8 °C (t. y. 0,8 laipsnio vėsiau nei šiandien).
Šiais metais tai jau 11-as aukščiausios oro temperatūros rekordas. 2024 metais tokių buvo 18, 2023 m. – 16, 2022 m. – 13, o 2021 m. – 6.
Įdomu tai, jog tokios aukštos oro temperatūros kovo pirmoje pusėje per visą meteorologinių stebėjimų istoriją dar nėra buvę (kovo 6-ąją Druskininkuose sušilo iki 18,4 °C arba 0,2 laipsnio mažiau nei šiandien).
Kaip rodo dabartiniai skaičiavimai, kovo 11-ąją oras sušils iki 10–15 laipsnių šilumos (išskyrus vakarinį šalies pakraštį). Jeigu temperatūra pakils virš 16,7 °C, tuomet tai būtų net šeštas paeiliui šilumos rekordas.
Lentelėje – aukščiausia kovo 10-osios oro temperatūra ir meteorologijos stotys, kuriose oras sušilo labiausiai.