10 26 /10 27 10:39

Žiema sparčiai artėja – sniegas nuklojo Rytų Lietuvą, Zarasuose prisnigo net 7 cm

„Facebooko“ grupės „Orų entuziastai“ vartotojai jau nuo ketvirtadienio ankstaus ryto pradėjo dalintis užfiksuotais sniego vaizdais. Ir nors didesnėje Lietuvos dalyje dieną krito šlapdriba ar lijo, šiaurės rytinis šalies regionas išliko baltas.
Zarasų meteorologų nulipytas senis besmegenis
Zarasų meteorologų nulipytas senis besmegenis / Andriaus Laurynaičio/Meteo.lt nuotr.

Vartotojų teigimu, ankstų rytą visa žemė sniegu pasidengusi buvo Zarasuose, Rokiškyje.

Taip pat sniegas iškrito Dusetose, Utenos apskrityje. Vaizdo įrašu pasidalinta ir iš žiemiško Dūkšto. Kiek mažiau sniego iškrito ir Švenčionių rajone.

Apie 10 valandą ryto didelės snaigės iš dangaus kristi pradėjo ir Vilniuje.

Orų entuziastų svetainė „Facebook“ „Orai ir klimatas Lietuvoje“ praneša, kad, remiantis užfiksuotais kadrais, labiausiai žemės paviršius pabalo Rokiškio, Zarasų ir Dūkšto apylinkėse. Susidariusi sniego danga siekia iki 2-3 cm.

Net ir pavakarę dalyje Lietuvos buvo balta ir snieguota kaip žiemą.

15min skaitytoja Laima pasidalijo nuotrauką, kurioje – gražūs lyg iš žiemiškos atvirutės Zarasai. Sniegas čia padengę ir pievas, ir medžius, ir dar nespėjusias nušalti darželių gėles.

„Orų entuziastų“ grupėje žmonės taip pat dalijosi vaizdo įrašais. Štai apie 17.50 val. snigo gražiai pabalusiame Visagine.

Dieną snigo ir Utenoje, Rokiškyje. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos interneto puslapyje meteo.lt esančiame kritulių ir debesuotumo žemėlapyje skelbiama, kad dar kurį laiką gali snigti šiaurės rytiniame Lietuvos kampe, o tada debesys trauksis į Latviją Daugpilio link.

Meteo.lt skelbia, kad ketvirtadienį kolegos Zarasuose galbūt nulipdė pirmąjį tokio dydžio sniego senį naująjį 2023/2024 m. žiemos sezoną. Zarasuose esantys kolegos (nulipdę šį besmegenį) informavo, jog susiformavusi sniego danga buvo pakankamai stora ir vidutiniškai siekė net 7 cm (trijuose taškuose išmatuota: 5, 7 ir 9 cm).

6–7 cm siekianti sniego danga taip pat buvo užfiksuota ir Rokiškyje (ketvirtadienio vakarą buvo likę apie 4–5 cm). Sniegas žemę buvo padengęs Šiaulių, Ignalinos ir Utenos rajonuose, Švenčionyse, Visagine ir kt.

Penktadienį ryte sniegas (bent truputį) žemę dengė Telšių, Joniškio, Šiaulių, Panevėžio, Biržų, Rokiškio, Zarasų, Ignalinos ir Švenčionių apylinkėse.

Turite nuotraukų iš savo miesto? Pasidalinkite su 15min skaitytojais. Nuotraukas siųskite [email protected] arba įkelkite čia.

Skaitytojo nuotr./Sniegas Rokiškyje, 10-26
Skaitytojo nuotr./Sniegas Rokiškyje, 10-26

Sniego bus ne visur

Kaip praneša Orai.lt, ketvirtadienį mūsų šalies orus lems žemo slėgio sritis, būsime šaltesnėje jos dalyje. Dangų dengs vientisas storų debesų sluoksnis, daugelyje rajonų protarpiais kris krituliai.

Šiauriniuose ir šiaurės rytiniuose rajonuose daugiausia kris šlapdriba ar snigs, likusioje šalies dalyje lietus kaitaliosis su šlapdriba, tik pietiniuose ir pietvakariniuose rajonuose lis arba kris dulksna, čia šlapdribos tikimybė bus maža.

Skaitytojo nuotr./Sniegas Rokiškyje, 10-26
Skaitytojo nuotr./Sniegas Rokiškyje, 10-26

Šiaurės rytiniuose rajonuose sniego ar šlapdribos pavidalo krituliai vietomis pabalins kraštovaizdį, mažesnio intensyvumo keliuose dėl iškritusio sniego gali būti slidu, ypač slidu gali būti tiems, kurie dar nespėjo pasikeisti vasarinių padangų. Pūs stiprokas ir šaltokas šiaurės rytų, rytų vėjas, 8-13 m/s greičiu.

Temperatūra kils vangiai, įdienojus sušils tik iki 0–5 laipsnių šilumos, vėsiausia bus šiaurės rytiniuose rajonuose, šilčiausia – pietiniame ir pietvakariniame šalies pakraštyje. Popietę ir vakarop kai kur nusidrieks rūkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min