15min be reklamos
2023 01 17, 19:20

Sinoptikai brėžia ateities orus Lietuvoje: temperatūra didės, Baltijos jūros lygis kils

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba feisbuke pasidalijo įžvalgomis, kokių orų ateityje tikėtis Lietuvos gyventojams. Sinoptikai pabrėžia, kad laukia pokyčiai.
Karštis Vilniuje
Karštis Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Kad sparčiai keičiasi klimatas, tikriausiai, esate girdėjęs kiekvienas. Dalis žmonių tuo jau neabejoja, dalis ir toliau faktus ignoruoja. Nežiūrint to, pokyčių padarinius galime pastebėti ir dabar: nors viduržiemis, bet nei storos sniego dangos, nei vyraujančios neigiamos oro temperatūros, deja, neturime. Ir tai jau tampa XXI a. norma)“, – rašo sinoptikai.

Prognozuojama, kad Lietuvoje iki šio amžiaus pabaigos vidutinė metinė oro temperatūra didės nuo dabartinių 7,3 °C iki 8,5-10,1 °C. Daugės karščio bangų ir tropinių naktų, pailgės augalų vegetacijos sezonas, o šaltų dienų dar labiau sumažės.

„Numatoma, kad toliau didės ir bendras metinis kritulių kiekis (apie 6-15 proc.), ypač žiemos sezonu. Tačiau dažnės sausringi laikotarpiai šiltuoju metų laiku. Baltijos jūros lygis, tikėtina, kils visą šimtmetį. Pakilimas svyruos nuo 22 cm iki 35 cm“, – nurodo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min