Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 5d. 09:55

Sinoptikai šią vasarą fiksavo du karščio rekordus, šilčiausias mėnuo – birželis

Karšta popietė Šventosios paplūdimyje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Karšta popietė Šventosios paplūdimyje

2020 m. kalendorinio vasaros sezono (birželis - rugpjūtis) vidutinė oro temperatūra buvo 18 °C, o tai yra 1,2 °C šilčiau už įprastinę daugiametę (16,8 °C) vasaros temperatūrą, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

„Viena iš šios vasaros ypatybių ta, kad šilčiausias vasaros mėnuo buvo birželis, kurio temperatūra buvo 18,7, tai yra 3,3 °C šilčiau už standartinę klimato normą. Įprastai šilčiausias vasaros mėnuo Lietuvoje būna liepa ar rugpjūtis. Birželis šilčiausiu vasaros mėnesiu tampa antrus metus iš eilės. 2019 metų birželis buvo šilčiausias nuo 1961 m., o šių metų – antras pagal oro temperatūrą“, – išplatintoje vasaros orų apžvalgoje sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.

Pasak jo, šių metų liepos mėnuo buvo šiek tiek vėsesnis (0,7 °C), o rugpjūtis 1,1 °C šiltesnis už daugiametes normas: liepos temperatūra Lietuvoje buvo 17,2°C, o rugpjūčio 18,2 °C.

Aukščiausia šių metų vasaros oro temperatūra registruota birželio 18 d. Pakruojo AGMS, kai oras įkaito iki 34,2 °C, žemiausia oro temperatūra registruota birželio 3 d. Skuode 2,3 °C.

Taip pat Lietuvoje šią vasarą fiksuoti du paros aukščiausios oro temperatūros rekordai: birželio 17 d. 32,7 °C (Druskininkai) ir birželio 18 d. 32,3 °C (Klaipėda). Atskiromis dienomis buvo viršyti ir kai kurių meteorologijos stočių paros rekordai.

Šios vasaros kritulių kiekis beveik sutapo su daugiamete norma. Per tris mėnesius vidutiniškai Lietuvoje iškrito 232 mm kritulių, o daugiametė norma Lietuvoje yra 229 mm. Birželį, kritulių kiekis buvo didesnis nei įprastai, o liepą ir rugpjūtį mažesnis. Tačiau kritulių pasiskirstymas buvo labai netolygus teritoriniu atžvilgiu: mažiausiai kritulių teko pietų, pietryčių Lietuvai, o daugiausia vakarinei šalies daliai. Didžiausias šios vasaros kritulių kiekis registruotas Kaišiadoryse, kai per 3 mėn. iškrito apie 350 mm kritulių.

Saulės spindėjimo trukmė buvo artima daugiametei normai.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

11:42
10:55
10:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min