Sportas gyvai

Sinoptikai skelbia: šiandien Lietuvoje dar bus galima išvysti Šiaurės pašvaistes

Socialiniai tinklai šeštadienio rytą mirgėjo nuo Šiaurės pašvaisčių nuotraukų. Sinoptikai skelbia, kad žemę pasiekęs įelektrintų dalelių pliūpsnis dar tęsis, todėl pamatyti Šiaurės pašvaistę naktį iš šeštadienio į sekmadienį – yra vilties.
Šiaurės pašvaistė
Šiaurės pašvaistė / Jovitos Uzdraitės|„Orų entuziastai“ nuotr.

Didžiulis saulės aktyvumas atnešė įstabius reginius Lietuvos padangėje. Sinoptikai nurodo, kad savaitgalį žemę pasiekė stipriausia geomagnetinė audra per du dešimtmečius, o tai viliojo lietuvius stebėti itin retai Lietuvoje pasirodančias Šiaurės pašvaistes.

„Naktis buvo įspūdinga. Pramiegojusius tokį įvykį galima tik užjausti. Kone visi stebėję dangų matė tai ko nematę. Matėsi įvairios spalvos, pašvaistės stulpai ir šokiai, žibėjo daugiau nei pusė dangaus skliauto“, – skelbė orų entuziastų „Facebook“ puslapis „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Šeštadienio dieną sinoptikai pasidalino džiugiomis žiniomis tiems kam nepavyko praėjusią naktį pakelti akių į dangų – naktį iš šeštadienio į sekmadienį yra vilties ir vėl pamatyti Šiaurės pašvaistes. Jų reikėtų ieškoti tarp 23 val. ir 3 val. 30 min. Norint kuo ryškiau matyti spalvų šokį danguje patariama keliauti keliolika kilometrų už miesto. Svarbu, kad pasirinktoje vietoje būtų atvira Šiaurinė dangaus pusė. Jeigu neturite galimybės išvykti iš miesto – nueikite, kaip galima toliau nuo apšviestų gatvių ir namų.

https://fb.watch/r-byH2wpIk/

„Dar viena proga stebėti pašvaistę bus naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Deja, bet nėra garantijų ar kažkas tokio nuostabaus kaip buvo dar pasikartos. Turėkim vilties, nes Saulės audra tęsiasi.

Kai kurie ilgamečiai dangaus fotografai užsienyje sako, kad nieko panašaus nebuvo nei prieš 20, nei prieš 35 metus. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad kartais geram reginiui sutrukdo debesys arba šviesusis paros metas. Būtų įdomu sužinoti iš ilgamečių astronomų ir naktinio dangaus fotografų ar bent jau panašiai buvo prieš dvidešimtmetį. Jei ne, tuomet tai galėjo būti vos ne viso gyvenimo įvykis“, – skelbia feisbuko puslapis „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius