Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Sinoptikė atsakė, kada tikėtis šiltesnių orų: lietuviška vasara „užsakyta“ iki šeštadienio

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pasidalijo, kokių orų galime tikėtis šią savaitę, ir atskleidė, kada į Lietuvą sugrįš didesnė šiluma.
Poilsiautojai Palangos paplūdimyje
Poilsiautojai Palangos paplūdimyje / Patricija Adamovič / BNS

„Sveiki visi į lietuvišką vasarą sugrįžę. Kol kas taip ir gyvensim-su šiokiu tokiu lietučiu, dažnai su niūroku dangumi ir menka šilumėle. Nes ciklonų sistema vis dar bus užgulusi visą Šiaurės Europą, o per Baltiją ir Lietuvą kartais atmosferos frontų debesys keliaus, daugiau ar mažiau palaistys.

Vėsoko oro srautai, prasibrovę iš šiaurės, vis toliau į pietus stumsis, tad ne tik pas mus, bet ir beveik visoje Europoje šiluma nedžiugins. Iki savaitgalio pas mus jau „užsakyta“ lietuviška vasara. Savaitgalį ir pirmadienį turi iš pietų žymiai šiltesnis oras mus pasiekti, bet vėl labiau kaitins pietinę ir rytinę Lietuvos pusę. O su skirtingomis oro temperatūromis tas dienas ir liūčių ir perkūnijos vėl sulauksim. Nuo antradienio vėl šiek tiek atvės, bet bus maloniai, vasariškai šilta, lietus irgi turėtų baigtis“, – rašo sinoptikė ir pateikia artimiausių dienų prognozę:

Trečiadienį, liepos 3 d. trumpai, ramiai palis, naktį daugiausia vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose, vakaruose nakties pradžioje gali ir perkūnija labai silpnai padudenti. Naktį rūkai ir miglelės nusidrieks. Vėjas vakarų, pietvakarių naktį 4–8 m/s, dieną 6–11m/s, stipresnis vakariniuose rajonuose. Naktį 9–13°C, pajūryje 14–16°C, dieną 18–23°C, vėsiausia pajūryje.

Ketvirtadienį, liepos 4-osios naktį be ženklesnio lietaus, rytą ir dieną protarpiais palis, rytą daugiausia pietrytiniuose, rytiniuose rajonuose. Vėjas vakarinių krypčių 3–6 m/s, dieną 5–10m/s. Naktį 9–14°C, pajūryje apie 16°C, dieną 20–24°C, vėsiausia pajūryje 17–19°C.

Penktadienį, liepos 5 d. protarpiais palis, naktį daugiausia vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose, dieną su silpna perkūnija, daugiausia rytiniuose rajonuose. Vėjas vakarinių krypčių naktį 4–8m/s, dieną 7–12m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Naktį 10–15°C, šilčiausia pajūryje, iki 16°C dieną 18–23°C.

Šeštadienį, liepos 6-osios naktį palis, daugiausia vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose, dieną ženklesnio lietaus. Vėjas pietų, pietvakarių 7–12 m/s, pajūryje dieną gūsiai iki 15 m/s. Naktį 8–13°C, vėsiausia šiaurės rytiniuose, rytiniuose rajonuose, dieną 23–28°C, pajūryje 19–22°C.

Sekmadienį, liepos 7-osios naktį be ženklesnio lietaus, rytą ir dieną trumpi lietūs su perkūnija nulis, o įdienojus gali gausokai, su trankesne perkūnija palyti. Vėjas naktį pietryčių, dieną pietų, pietvakarių 7–12m/s, dieną pajūryje gūsiai 15–17m/s. Naktį 15–19°C, dieną 26–31°C, vakariniuose rajonuose 20–25°C.

Pirmadienį, liepos 8 d. dar turėtų gausokai ir su trankia perkūnija palyti.Vėjas nepastovus 5–10m/s, vakariniuose rajonuose šiaurėsrytų 7–12 m/s, gūsiai 15–17 m/s. Naktį 14–19°C, dieną 26–31°C, vakariniuose rajonuose 20–25°C.

Antradienį, liepos 9-osios naktį dar trumpai, su perkūnija palis, dieną be ženklesnio lietaus. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų 7–12 m/s. Naktį 10–14°C, pajūryje 15–17°C, dieną 21–25°C.

Trečiadienį, liepos 10 d. be lietaus. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 9–14°C, dieną 23–26°C.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais