Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 sausio 5d. 21:20

Temperatūros skirtumas Rytų ir Vakarų Lietuvoje – stebinantis

Nemunaičio mineralinė versmė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Nemunaičio mineralinė versmė
Sekmadienio naktį Lietuvoje išryškės temperatūros „žirklės“ – rytiniame šalies pakraštyje bus 22–24 °C šalčio, o pajūryje tik 5–6 °C šalčio. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Anot jos, temperatūra gali labai skirtis net viena nuo kitos mažai nutolusiose vietovėse, bet ateinančią savaitę orai liks žiemiški visur.

– Kiek tęsis tokios šaltos dienos?

– Orai šals ir toliau. Penktadienio, sausio 6-osios, naktį temperatūra kris iki 16–21 °C šalčio, tik vakariniuose rajonuose bus vienu kitu laipsniu mažiau. Bus labai šalta diena, penktadienį sulauksime 12–17 °C šalčio. O vakariniuose rajonuose bus apie 10 °C šalčio.

Orai šals ir toliau. Penktadienio, sausio 6-osios, naktį temperatūra kris iki 16–21 °C šalčio, tik vakariniuose rajonuose bus vienu kitu laipsniu mažiau.

Pati šalčiausia turėtų būti šeštadienio, sausio 7-osios, naktis, kai labiau pragiedrės ir nurims vėjas. Tai geros sąlygos susikaupti šaltam orui, ypač žemesnėse vietovėse. Temperatūra gali skirtis net viena nuo kitos mažai nutolusiose vietovėse. Šeštadienio naktį bus iki 20–25 °C šalčio, o kai kur dėl vietos sąlygų gali būti ir dar žemesnė temperatūra. Diena taip pat liks šalta, bus 13–18 °C šalčio. Tačiau pajūryje jau bus kiek šilčiau, tik 3–5 °C šalčio.

– Palyginus pajūrį su visa Lietuva, tai – didžiulės „žirklės“.

– Taip, ypač tos „žirklės“ išryškės sekmadienį, sausio 8-ąją. Naktį temperatūra rytiniame šalies pakraštyje kris iki 22–24 °C šalčio, o pajūryje bus tik apie 5–6 °C šalčio. Skirtumas tarp rytų ir vakarų bus didesnis nei 15 laipsnių.

– Kokie bus ateinančios savaitės orai?

– Šaltis toliau pamažu atlėgs, bet orai visą ateinančią savaitę bus žiemiški. Rytinėje šalies dalyje temperatūra naktimis kris žemiau 10 °C šalčio, vakariniuose rajonuose šalčio bus keliais laipsniais mažiau. Dienomis rytinėje šalies pusėje temperatūra liks neigiama, o vakarinėje pusėje, ypač pajūryje, galimi ir atodrėkiai. Ten jau vyraus pietų krypties vėjas.

– Ar reikia stebėtis tokiais orais? Kada paskutinį kartą buvo panašūs orai?

– Net ne panašūs, o dar šaltesni orai buvo ne taip jau seniai, 2003 m. Visoje Lietuvoje tiesiog spirgino 28–32 °C šaltis. Varėnoje išmatuotas –32,6 °C speigas. Labai šaltas sausis buvo 1987 m., tuomet visas mėnuo buvo labai šaltas. Gal nedaug kas prisimena, bet sausio mėnesį yra buvusios ir pačios stipriausios pūgos. Vakarų Lietuvoje, pučiant labai stipriam vėjui, siekiančiam daugiau nei 20 m/s, ir smarkiai sningant, net žuvo žmogus.

Informacija pateikta remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:29
21:57
01:27:07

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min