Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2017 01 04 /17:40

Vakare ir naktį prognozuojamas stiprus vėjas, kils pūgos

Trečiadienio vakarą ir ketvirtadienio naktį pūs stiprus vėjas, kils pūgos, įspėja ugniagesiai, raginantys pasirūpinti savo saugumu.
Pūga Vilniuje
Pūga Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Per artimiausias 3 val., pradedant šiaurės vakariniais rajonais, sningant stiprėjantis vėjas kels pūgas, pustymą. Sausio 5 dieną pučiant gūsingam vėjui pūgos ir pustymas tęsis“, – rašoma įspėjime, kurį trečiadienio pavakarę išplatino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, ketvirtadienio naktį kils trumpos pūgos, formuosis plikledis. Vėjo gūsiai daug kur sieks 15–20 metrų per sekundę, šiaurės vakarinėje šalies pusėje vietomis iki 22 metrų per sekundę. Žemiausia oro temperatūra sieks nuo 11 iki 16 laipsnių šalčio, pajūryje – nuo 8 iki 10 laipsnių šalčio.

Ugniagesiai rekomenduoja tokiu oru stengtis likti patalpose, esant būtinybei išeiti į lauką, tinkamai apsirengti.

Jei pūga užklupo kelyje, rekomenduojama sustoti ir palaukti, kol ji aprims. Automobilį reikia pasukti prieš vėją, retkarčiais išlipti iš jo ir nukasti sniegą, kad neužpustytų. Negalima laikyti nuolatos įjungto automobilio variklio, reikia stebėti, kad išmetamojo dujų vamzdžio neužverstų sniegas. Nereikėtų palikti automobilio ir eiti pėsčiomis.

Ugniagesiai taip pat įspėja nesinaudoti savos gamybos elektros šildymo prietaisais, nejungti kelių elektros prietaisų į vieną elektros lizdą ir nepalikti jų įjungtų į tinklą be priežiūros.

Eismo sąlygas sunkina snygis

Automobilių kelių direkcija įspėja, kad trečiadienio vakarą eismo sąlygas šalyje sunkina snygis.

16 val. duomenimis, Panevėžio apskrityje bei Kretingos ir Skuodo rajonuose dėl besitęsiančio snygio ir pustymo valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos privažinėto sniego sluoksniu, slidžios. Šiaurės ir vakarų Lietuvoje eismo sąlygas sunkina snygis.

Visoje Lietuvoje, išskyrus Alytaus ir Kauno apskrityse, magistraliniai, krašto ir didesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai šlapi, vietomis padengti šlapio sniego provėžomis. Jie yra barstomi ir valomi.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai padengti prispausto sniego sluoksniu, slidūs.

Oro temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius