Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 12d. 15:24

Vilniuje padidėjo oro tarša: rekomenduoja trumpiau būti lauke, uždaryti langus

Kaminai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kaminai
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ įspėja, kad jau nuo sekmadienio dėl nepalankių teršalų sklaidos sąlygų Vilniuje padidėjo kietųjų dalelių (KD10) tarša. Vilniaus Žirmūnų oro kokybės tyrimų stotyje užfiksuotas KD10 paros ribinės vertės viršijimas. Įspėjimus gavo ir sostinės darželiai, kad saugotų vaikus.

Kaip teigiama „Vilnius sveikiau“ svetainėje, „šiuo metu Vilniuje vyrauja teršalų sklaidai nepalankios meteorologinės sąlygos, laikosi sausi orai“.

„Aplinkos apsaugos agentūros vertinimu, tikėtina, kad dėl nepalankių meteorologinių sąlygų taršos sklaidai ir šiandien (2021 m. spalio 11 d.) ir artimiausiomis dienomis bus fiksuojamas KD10 paros ribinės vertės viršijimas.

Biuro specialistai primena, kad dėl savo mažo diametro kietosios dalelės KD10 lengvai patenka ir kaupiasi plaučiuose sukeldamos kosulį ir čiaudulį. Ypatingai pablogina sveikatą žmonėms, kurie serga astma, bronchitu. Didžiausia rizika senjorams, vaikams, gyventojams, turintiems širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo takų sistemos ligų“, – pirmadienį išplatintame pranešime teigė biuras.

Išsamesnius oro kokybės tyrimų duomenis ir situacijos pokyčius galima sekti Aplinkos apsaugos agentūros interneto svetainėje. Joje rodomi duomenys byloja, kad situacija bent jau Žirmūnuose vis dar nepasikeitė ir yra bloga – kietųjų dalelių kiekis viršija normas.

Gyventojams, esant padidėjusiai miesto aplinkos oro taršai, rekomenduojama laikytis kelių patarimų.

Dėl mažo diametro kietosios dalelės KD10 lengvai patenka ir kaupiasi plaučiuose sukeldamos kosulį ir čiaudulį. Ypatingai pablogina sveikatą sergantiems astma, bronchitu.

Pirmiausia, ypač vyresnio amžiaus žmonės, vaikai, nėščiosios ir sergantys alerginiais susirgimais, lėtinėmis kvėpavimo bei kraujotakos sistemos ligomis, turėtų kuo trumpiau būti lauke, vengti pasivaikščiojimų arti intensyvaus eismo gatvių, sankryžų.

Taip pat rekomenduojama vengti aktyvios fizinės veiklos lauke (sporto, darbo lauke), ypač toms pačioms jau minėtoms žmonių grupėms.

Reikėtų saugoti kvėpavimo takus dėvint asmens apsaugos priemones – FFP2 arba FFP3 respiratorius (su vožtuvais ar be vožtuvų). Sandariai uždaryti langus, patalpas esant galimybei rekomenduojama vėdinti oro kondicionieriumi su filtrais.

Važiuojant automobiliu rekomenduojama sandariai uždaryti langus;
drėgnuoju valymo metodu namuose nuvalyti paviršius, kur kaupiasi dulkės (grindų danga, palangės, užuolaidos, kiliminė danga, televizoriai, kompiuteriai ir jų monitoriai).

Blogai pasijutus – kreiptis į gydytoją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:05
00:53
01:15

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min