Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 6d. 12:43

Žiema nesitraukia: šaltis atlėgs, bet pradės snigti ir stiprės vėjas

Vilnietiški žiemos peizažai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilnietiški žiemos peizažai
Naktis į trečiadienį buvo kol kas šalčiausia šią žiemą – vietomis termometrai rodė net -28 laipsnius. Artimiausiu metu sinoptikai žada kiek šiltesnius orus, o artėjant savaitgaliui sulauksime sniego, kai kur orai atšils iki nulio. Stiprės ir vėjas, kuris turėtų prasklaidyti teršalus, nes pastarosiomis dienomis oro tarša kietosiomis dalelėmis normą viršija kelis kartus.

Jau artimiausią naktį Lietuvoje nebebus taip šalta. Termometrų stulpeliai lėtai slinks aukštyn, bet naktį į ketvirtadienį vietomis dar gali būti 18-23 laipsniai šalčio.

Bus vis šilčiau

Kaip 15min sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus specialistė Edita Gečaitė, tokių šalčių, kaip buvo artimiausiomis dienomis, jau nebus: „Artimiausią naktį vyraujanti temperatūra dar bus iki 18-23 laipsnių šalčio, pietvakariniuose rajonuose – 14-16, o pajūryje – maždaug 11-13 laipsnių šalčių. Tad temperatūra jau nebus tokia žema, kaip praėjusių naktį – iki -28 laipsnių.“

Kuo toliau, tuo temperatūra šią savaitę bus švelnesnė: penktadienio naktį termometrai rodys 12-17 laipsnių žemiau nulio, tik vietomis sieks 19-21 laipsnį. O dienomis bus tik 4-9, vietomis – 10-12 laipsnių šalčio. Šeštadienio naktį temperatūra bus panaši, bet dieną vyraus vos 1-2 laipsnių šaltis. Tik vietomis šaltis spūstelės iki 4 laipsnių, bet kai kur jau gali būti ir apie nulį.

Sekmadienį orai bus dar keliais laipsniais šiltesni, pajūryje dieną gali būti ir pliusinė temperatūra.

Pradės snigti

Sniegas į Lietuvą turėtų atkeliauti penktadienį – dieną snigti turėtų daugelyje rajonų, kai kur pustys, nes stiprės vėjas. „Artimiausią parą vėjas dar nebus stiprus, bet penktadienį stiprės, todėl sningant papustys, o jutiminė temperatūra bus žemesnė“, – įspėjo E.Gečaitė.

Stipresnis vėjas (pūs vidutinio stiprumo – 6-11 m/s) kiek prasklaidys ir teršalus miestuose. Aplinkos apsaugos agentūros pateiktais duomenimis, antradienį, sausio 5 dieną, oro tarša kietosiomis dalelėmis viršijo normą visose keturiose oro kokybės tyrimų stotyse Vilniuje, taip pat Kaune, Šilutės plente Klaipėdoje, Panevėžyje, Jonavoje, Kėdainiuose.

Vilniuje situacija – blogiausia. Vilniaus Senamiestyje ši oro tarša buvo dvigubai didesnė, nei yra nustatyta norma, Savanorių prospekte ir Žirmūnuose – daugiau nei dvigubai. Padidėjusi oro tarša kietosiomis dalelėmis Vilniuje fiksuojama jau kurį laiką.

Šaltis sustingdė miestą

Artimiausią parą vėjas dar nebus stiprus, bet penktadienį stiprės, todėl sningant papustys, o jutiminė temperatūra bus žemesnė, – įspėjo E.Gečaitė.

Kaip 15min Naujųjų metų išvakarėse teigė Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo skyriaus vedėja Zita Šilienė, situaciją nulėmė meteorologinės sąlygos: virš Lietuvos atslinko anticiklonas – pastovi, šalta oro masė.

„Šaltis verčia žmones intensyviau šildytis, daugiau naudoti kuro, į orą patenka daugiau teršalų. O kadangi anticiklone oras stabilus, nesikeičiantis, beveik nejudantis, todėl teršalai ir kaupiasi. Esant tokiems orams dažnai taip būna“, – sakė Z.Šilienė.

Šaltis budriau dirbti verčia ir komunalininkus. Anot bendrovės „Mano būstas“ atstovų, visos avarinės tarnybos brigados jau prieš savaitę pradėjo dirbti sustiprintu režimu, o tarnybos automobiliai aprūpinti priemonėmis, naudojamomis, jeigu užšąla vamzdynai: dujinėmis šildymo patrankomis, šildymo fenais, kita ekstremalioms situacijoms skirta įranga.

Nakvynės namuose laisvų vietų taip pat nebeliko. Tarkim, Vilniaus savivaldybės nakvynės namų filiale A.Kojelavičiaus gatvėje trečiadienį nakvojo 63 žmonės, vietų čia yra apie 60. Bet ankstesnėmis žiemomis buvo priimama ir apie 90-95 asmenys, kad jiems netektų šalti gatvėje – jiems klojami čiužiniai. Panaši situacija ir kituose miestuose.

Problemų šaltis pridarė ir viešajam transportui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min