TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

400 kilometrų pėsčiomis

Nicolas Sarkozy
REUTERS/„Scanpix“ nuotr. / Nicolas Sarkozy
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Bedarbis elektrikas iš Lotaringijos nutarė nueiti 400 kilometrų pėsčiomis, kad susitiktų su Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy.

Į tokią kelionę žmogelis leidosi ne iš gero gyvenimo. Šį pavasarį jau dvejus metus negalinčiam rasti darbo 44 metų Robert'ui Thieliui, trijų mažų vaikų tėvui, atėjo į galvą neįprasta mintis - kad atkreiptų Prancūzijos prezidento dėmesį į savo liūdną padėtį jis nutarė keliauti į Paryžių.

Birželio 21 dieną iš gimtojo miestelio Sargemino, esančio Mozelio departamente Prancūzijos pietryčiuose, užsidėjęs ant pečių milžinišką kuprinę ir ant krūtinės pasikabinęs iš tolo matomą lentelę su užrašu „Mozelis-Paryžius. Eliziejaus rūmai. Įsiutęs bedarbis“, jis leidosi į savo gyvenimo maratoną.

„Pažadėjau savo vaikams, kad susitiksiu su prezidentu, nes tik taip galiu išsivaduoti iš dabartinės padėties“, - leisdamasis į kelionę pasakė žurnalistams R.Thielis. Jis dar pridūrė, kad jau nebetiki nei „sistema“, nei „valdininkais“, ir tik valstybės vadovas yra „vienintelė viltis“.

Šis Lotaringijos elektrikas jau dvejus metus ieško darbo, tačiau vis nesėkmingai. Prieš aštuonis mėnesius jau nustota mokėti ir bedarbio pašalpa, nes jis gauna dalį invalido pensijos, kuri sudaro 100 eurų (345 litus) per mėnesį. Ši pensija jam mokama nuo tada, kai 1983 metais tarnaudamas kariuomenėje R.Thielis per nelaimingą atsitikimą patyrė traumą ir kenčia vis dažniau pasikartojančius migrenos priepuolius.

Po dviejų savaičių žygio R.Thielis pasiekė savo kelionės tikslą - Paryžių. Prancūzijos žurnalistams jis papasakojo, kad keliaudamas sutiko daug geranoriškų žmonių, kurie siūlė nemokamą nakvynę, net pinigų. Visą bedarbio kelionę ir tolesnę įvykių eigą prancūzai gali stebėti specialiame interneto dienoraštyje - jį sukūrė ir pildo vienas jam artimas žmogus.

Tačiau susitikti su Prancūzijos prezidentu R.Thieliui kol kas nepavyko. Laikraščiui „Le Parisien“ užklausus Eliziejaus rūmus (Prancūzijos prezidento rezidencija, - red.), ar bedarbis elektrikas gali tikėtis susitikti su N.Sarkozy, buvo gautas atsakymas, jog prezidentūra dar negavo formalaus prašymo, kad ištvermingasis keliautojas nori pasikalbėti su valstybės vadovu. Tačiau R.Thielis nepraranda vilties ir neketina pasiduoti. „Nieko neatsitiks, jei palauksiu dar savaitę arba dvi, kad su juo susitikčiau“, - pareiškė žurnalistams.
 

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Nicolas Sarkozy
Parašykite atsiliepimą apie 15min