Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 08, 23:47

Kodėl Prancūzija? 5 faktai, galintys paaiškinti teroro akto Paryžiuje užuomazgas

Išpuolis prieš „Charlie Hebdo“ žurnalistus šokiravo Prancūziją. Tačiau apžvalgininkai pažymi, kad situacija šioje šalyje jau kurį laiką buvo tarsi tiksinti bomba: trintis tarp prancūzų ir musulmonų imigrantų augo daugybę metų. „The Times“ pažymi, kad šis teroro išpuolis apsunkins gyvenimą tūkstančiams Europos musulmonų.
Islamistų rėmėjas
Islamistų rėmėjas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Niekas negali paaiškinti tokio žiauraus nusikaltimo. Tačiau leidinys pateikia penkis faktus, kurie gali padėti susidaryti įspūdį apie tai, kokia įtampa pastaruoju metu tvyro Prancūzijoje. 

1. Migracija pasiekė visų laikų aukštumas

Prancūzijoje auga nepasitenkinimas imigrantais. Europos Sąjungos migracijos agentūra „Frontex“ skaičiuoja, kad pernai 270 tūkst. žmonių bandė nelegaliai patekti į Europos valstybes. Tai – gerokai daugiau nei 2011 metais, kai tokių žmonių buvo 141 tūkst. Praėjusiais metais daugiau kaip 3 tūkst. migrantų žuvo bandydami pakliūti į Europą. Nemaža dalis šių imigrantų savo kelionės kryptimi pasirenka Prancūziją. 

2. Skausmingos ekonomikos realijos

Jaunimo nedarbas Prancūzijoje perkopė 24 proc. Apklausos rodo, kad dauguma prancūzų įsivaizduoja, kad jų šalyje musulmonai sudaro 31 proc. gyventojų. Iš tiesų musulmonai sudaro 7,7 proc. šios šalies gyventojų.

3. Pasipriešinimas atvykėliams auga

Šalyje auga palaikymas Jeano Marie Le Peno partijai „Nacionalinis frontas“. Ji aršiai priešinasi imigrantų atvykimui. 2010 metais 18 proc. prancūzų teigė palaikantys partijos idėjas, pernai tokių buvo jau 34 proc. Pernai Europos Parlamento rinkimuose ši partija surinko daugiausia balsų.

4. Visų laikų didžiausias nepasitikėjimas prezidentu

Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o reitingai nukrito į neregėtas žemumas. Juo pasitiki tik 12 proc. prancūzų. Prezidentas pažadėjo atsitraukti ir nebesiekti antros kadencijos 2017 metais, jeigu jam nepavyks suvaldyti nedarbo. Šiuo metu nedarbas šalyje siekia 11 proc. ir yra dvigubai didesnis nei tuo metu, kai F.Hollandas pradėjo eiti pareigas.

5. Pilietybė

Prancūzijoje imigrantams tenka itin ilgai laukti, kol jie gali tapti šios šalies piliečiais. 2013 metais pagal šį rodiklį valstybė buvo trečia pasaulyje. Šioje šalyje tapimo šalies piliečiu vidutiniškai reikia laukti 14 metų. Manoma, kad pasaulyje yra 3 tūkst. „Islamo valstybės“ atstovų, turinčių Vakarų valstybių pasus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min