Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

77 proc. žuvusiųjų Gazos Ruože – civiliai

Gazos Ruožas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gazos Ruožas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepaisydami tarptautinio spaudimo skelbti paliaubas, Izraelis toliau bombarduoja Gazos Ruožą. Izraelio raketos smogė civiliniams pastatams, kuriuose, manoma, gali slėptis teroristinės organizacijos „Hamas“ nariai. Ankstų sekmadienio rytą pirmą kartą Izraelio sausumos pajėgos įžengė į Gazą. „The Huffington Post“ praneša, kad jau yra žuvę mažiausiai 156 palestiniečiai.

Keturi Izraelio kariai buvo sužeisti per susirėmimus, kai jie buvo nuvykę į šiaurinę Gazą tam, kad sunaikintų raketos paleidimo sistemą. Anot kariuomenės, kariai netrukus grįžo į Izraelio teritoriją.

Tai – pirmas žinomas kartas, kai Izraelio sausumos pajėgos įžengė į Gazos teritoriją dabartinio paaštrėjusio konflikto metu. „The Huffington Post“ pažymi, kad visgi operaciją vykdė specialiosios pajėgos ir nepanašu, kad Izraelis rengiasi įvesti kariuomenę.

Niujorke Jungtinių Tautų Saugumo Taryba vienbalsiai paragino skelbti paliaubas, tačiau nei Izraelis, nei „Hamas“ teroristai nerodo ženklų, kad nori nutraukti agresiją

Izraelis naktį toliau bombardavo Gazą. Viena raketa pataikė į neįgaliųjų centrą – žuvo du palestiniečiai, dar keturi buvo sužeisti. Izraelio lėktuvas taip pat su žeme sulygino Gazos policijos viršininko Taysiro al-Batsho namus ir stipriai apgadino šalia stovėjusią mečetę tuo metu, kai baigėsi vakarinė malda. Žuvo mažiausiai 18, dar 50 – sužeistų.

Niujorke Jungtinių Tautų Saugumo Taryba vienbalsiai paragino skelbti paliaubas, tačiau nei Izraelis, nei „Hamas“ teroristai nerodo ženklų, kad nori nutraukti agresiją. JT paragino atkurti 2012 m. paskelbtas paliaubas. Anot JT, per šios savaitės raketų smūgius 77 proc. žuvusiųjų yra civiliai.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Gazos Ruožas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Gazos Ruožas

Per šešias dienas Izraelis į Gazą paleido daugiau nei 1,2 tūkst. raketų – tam, kad sunaikintų „Hamas“ galimybes laidyti raketas į Izraelį. Islamistų karinė grupė šią savaitę į Izraelį paleido beveik 700 raketų.

Izraelis kaltina „Hamas“, kad jie gyventojais naudojasi kaip gyvaisiais skydais

Izraelio kariuomenės atstovas spaudai perspėjo, kad laukia daugiau smūgių – ypač šiaurinėje Gazoje prie sienos su Izraeliu. Vėlų šeštadienio vakarą Izraelio kariuomenė palestiniečiams nurodė evakuotis iš Gazos dėl jų pačių saugumo.

Gazos Vidaus reikalų ministerija paragino gyventojus nepaklusti ir likti namuose, nes taip esą Tel Avivas vykdo ir psichologinį karą bei stengiasi sukurti paniką.

Izraelis kaltina „Hamas“, kad jie gyventojais naudojasi kaip gyvaisiais skydais. Tačiau Izraelio žmogaus teisių grupės „B'Tselem“ atstovė Sarit Michaeli pabrėžė, kad nors toks „Hamas“ elgesys pažeidžia tarptautinę teisę, tai nesuteikia teisės Tel Avivui „taip pat ją pažeidinėti“.

Izraelio kariuomenė tvirtina, kad jie bombarduoja vietas, kurios siejamos su „Hamas“, o prieš paleidžiant raketas į jas perspėja. Tačiau anot S.Michaeli, perspėjimai paskelbiami likus labai mažai laiko – gyventojai nespėja evakuotis.

Gazos Sveikatos ministerijos duomenimis, jau yra žuvę 156 palestiniečiai, dar daugiau nei tūkstantis – sužeisti. Tarp žuvusiųjų buvo ir vieno iš „Hamas“ vadų Ismailo Haniyeho sūnėnas, kuris buvo netoli bombarduojamo namo.

Nors Izraelis anksčiau bombardavo daugiausiai „Hamas“ priklausančius objektus, savaitgalį taikinių ratą išplėtė – raketas leidžia ir į civilių, siejamų su „Hamas“ namus. Anot Izraelio, pastatai yra naudojami kariniais tikslais.

Izraelio „Geležinis skydas“ – JAV finansuojama Izraelyje sukurta antiraketinė sistema – numušė daugiau nei 130 iš Gazos skriejančių raketų. Keliolika izraeliečių buvo sužeistų, kai dalis raketų sugebėjo praskristi, tačiau nėra nė vieno žuvusiojo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min