15min be reklamos
2022 11 25, 20:46

A.Duda apie incidentą Pševoduve: antrosios raketos liekanų Lenkijos teritorijoje nerasta

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda sako, kad po incidento Pševoduve, kai nukritus raketai žuvo du žmonės, tęsiamas tyrimas. Anot jo, nustatyta, kad tai buvo netyčia iš Ukrainos atskriejusi oro gynybos raketa. „Jokios naujos išvados nekeičia to, ką sakiau anksčiau“, – A.Dudą cituoja „Polskie Radio“.
Policijos pareigūnai Pševoduvo kaimo teritorijoje ieško sprogimo įkalčių. Lenkija, 2022 m. Lapkričio 16 d.
Policijos pareigūnai Pševoduvo kaimo teritorijoje ieško sprogimo įkalčių. Lenkija, 2022 m. Lapkričio 16 d. / Gabrielės Navickaitės / 15min nuotr.

„Tyrimas tęsiamas, visi tyrimo veiksmai vietoje baigti, atliekami laboratoriniai tyrimai. Jokios naujos išvados nekeičia to, ką sakiau anksčiau. Laukiame ekspertų išvadų ir niekaip nesikišame į šį procesą“, – sakė A.Duda.

Šalies lyderis taip pat sakė, kad raketos buvo dvi, viena nukrito Lenkijoje, kita – Ukrainos teritorijoje.

„Žinau, kad iš pradžių buvo informacijos apie dvi raketas. Atlikus tyrimą, antrosios raketos liekanų Lenkijos teritorijoje nerasta. Antroji raketa tikrai buvo, bet ji nukrito ne Lenkijos, o Ukrainos teritorijoje“, – kalbėjo šalies lyderis.

A.Duda dar kartą pabrėžė, kad „tai buvo tragiškas incidentas, įvykęs dėl Rusijos kaltės“.

15min primena, kad šalia sienos su Ukraina esančiame Lenkijos Pševoduvo kaime lapkričio 15 dieną nukrito raketa. Incidento metu žuvo du žmonės.

Varšuva, Vašingtonas ir NATO pabrėžė, kad dėl nelaimės kaltas Kremlius, nesiliaujantis atakuoti Ukrainos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min